Opava hlásí nakaženého koronavirem. Liga se zřejmě dohrávat nebude, Dukla má smůlu

                   

Když před několika málo dny představil šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda scénář za jakých okolností by se liga měla dohrávat, věřili příznivci a hráči pražské Dukly v postup. Nyní je však všechno jinak. Jeden z opavských hráčů má totiž koronavirus a podle hlavní moravskoslezské hygieničky Pavly Svrčinové musí celý tým do karantény.

Opavský klub k celé situaci poskytl jen velmi strohé prohlášení. „Slezský FC postupuje dle manuálu Ligové fotbalové asociace. Stále čekáme na oficiální potvrzení Krajské hygienické stanice v Ostravě, do té doby se nebudeme k ničemu vyjadřovat,“ stojí v něm.

Podle informací isport.cz se jedná o hráče, který trvale žije v Karviné. Ta patří celorepublikově mezi hlavní ohniska nákazy. Odtud prý dojížděl do Opavy na tréninky, naposledy ve středu nebo čtvrtek, kdy začal mít zdravotní potíže.

i(zdroj: facebook.com/sfcopava)

„Všichni musí jít do karantény, všichni na testy. Objednáváme je na testy, pak budou 14 dní v karanténě, potom půjdou znovu na testy,“ řekla na tiskové konferenci Svrčinová. Pro ligu to znamená jediné – pravdepodobné naplnění scénáře číslo dva.

Ten by znamenal, že v letošním ročníku se sestupovat nebude a tak by všechny tři celky namočené v boji o záchranu Opava, Karviná i Příbram zůstaly v elitní soutěži. Postup Pardubic a brněnské Zbrojovky je již jistou záležitostí, smutnit však může pražská Dukla. Ta se totiž mezi osmnáct prvoligových celků zařadí jen v případě, že by se zbývající dvě kola dohrála.

„Pro mě je to opravdu velké překvapení. Nakaženému hráči přeji brzké uzdravení. Tímto zůstává FK Dukla Praha s největší pravděpodobností ve druhé lize, další komentář je asi zbytečný,“ napsal výkonný a sportovní ředitel Dukly Pavel Vandas. „Mám pouze obavy o příští soutěžní ročník, bude to jeden velký zmatek,“ dodal.

Zda bude scénář, který LFA uveden v praxi je více než pravděpodobné. Ve skupině o záchranu má již jistotu záchrany olomoucká Sigma, Teplice i zlínský Fastav. O jediné sestupové místo se měli v posledních dvou kolech poprat právě poslední tři celky tabulky.

Tabulka skupiny o záchranu

1.Olomouc339131139:4040
2.Teplice339111337:5138
3.Zlín33961830:5233
4.Karviná335121625:4627
5.Opava335101817:5025
6.Příbram33672021:5525
Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Potetovaný borec v Audi A7 nesnáší problikávání a řeší to osobně. Potkává ale někoho, koho určitě potkat nechtěl
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Rusové již vystříleli většinu přesně naváděných raket, nové bez západních čipů nejsou s to vyrobit. Nakupují v Severní Koreji
Události247.cz
Události247.cz
Volby dopadly pro Fialu katastrofálně. Babiš situace určitě využije
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
4 z 5 lidí nejsou schopni najít na obrázku lva. Na první pohled pouze vizuální test si žádá i logické myšlení