Opava hlásí nakaženého koronavirem. Liga se zřejmě dohrávat nebude, Dukla má smůlu

                   

Když před několika málo dny představil šéf Ligové fotbalové asociace Dušan Svoboda scénář za jakých okolností by se liga měla dohrávat, věřili příznivci a hráči pražské Dukly v postup. Nyní je však všechno jinak. Jeden z opavských hráčů má totiž koronavirus a podle hlavní moravskoslezské hygieničky Pavly Svrčinové musí celý tým do karantény.

Opavský klub k celé situaci poskytl jen velmi strohé prohlášení. „Slezský FC postupuje dle manuálu Ligové fotbalové asociace. Stále čekáme na oficiální potvrzení Krajské hygienické stanice v Ostravě, do té doby se nebudeme k ničemu vyjadřovat,“ stojí v něm.

Podle informací isport.cz se jedná o hráče, který trvale žije v Karviné. Ta patří celorepublikově mezi hlavní ohniska nákazy. Odtud prý dojížděl do Opavy na tréninky, naposledy ve středu nebo čtvrtek, kdy začal mít zdravotní potíže.

i(zdroj: facebook.com/sfcopava)

„Všichni musí jít do karantény, všichni na testy. Objednáváme je na testy, pak budou 14 dní v karanténě, potom půjdou znovu na testy,“ řekla na tiskové konferenci Svrčinová. Pro ligu to znamená jediné – pravdepodobné naplnění scénáře číslo dva.

Ten by znamenal, že v letošním ročníku se sestupovat nebude a tak by všechny tři celky namočené v boji o záchranu Opava, Karviná i Příbram zůstaly v elitní soutěži. Postup Pardubic a brněnské Zbrojovky je již jistou záležitostí, smutnit však může pražská Dukla. Ta se totiž mezi osmnáct prvoligových celků zařadí jen v případě, že by se zbývající dvě kola dohrála.

„Pro mě je to opravdu velké překvapení. Nakaženému hráči přeji brzké uzdravení. Tímto zůstává FK Dukla Praha s největší pravděpodobností ve druhé lize, další komentář je asi zbytečný,“ napsal výkonný a sportovní ředitel Dukly Pavel Vandas. „Mám pouze obavy o příští soutěžní ročník, bude to jeden velký zmatek,“ dodal.

Zda bude scénář, který LFA uveden v praxi je více než pravděpodobné. Ve skupině o záchranu má již jistotu záchrany olomoucká Sigma, Teplice i zlínský Fastav. O jediné sestupové místo se měli v posledních dvou kolech poprat právě poslední tři celky tabulky.

Tabulka skupiny o záchranu

1. Olomouc 33 9 13 11 39:40 40
2. Teplice 33 9 11 13 37:51 38
3. Zlín 33 9 6 18 30:52 33
4. Karviná 33 5 12 16 25:46 27
5. Opava 33 5 10 18 17:50 25
6. Příbram 33 6 7 20 21:55 25
Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?