Ondřej Kolář vyrovnal rekordy vychytaných nul. Má v plánu je překonat

Zdroj fotografie: livefoot.fr

Brankář Slavie se mohl po prvním zápase  v obnovené sezoně radovat hned třikrát. První radost přinesla výhra nad Mladou Boleslaví, druhou to že vychytal čisté konto, a ta třetí je spojena s faktem, vyrovnal historické rekordy.

Čisté konto, tedy takzvaně vychytaná nula v zápase je pro brankáře, ale i pro celý tým velmi potěšující. Po restartu ligy z důvodu přerušení vlivem koronaviru nastoupila pražská fotbalová Slavia proti Boleslavi. Pražené vyhráli díky jedné vstřelené a žádné inkasované brance. A právě z toho se mohl nejvíce radovat Ondřej Kolář. Nejenom proto, že týmu vychytal nulu, ale proto, že dokázal vyrovnat zajímavé historické rekordy.

Sedmnáctá nula v pořadí

Že jeho čisté konto není zase až tak výjimkou nebo náhodou, to jasně potvrzuje fakt, že Ondřej Kolář tímto zápasem dokázal dosáhnout na sedmnáctou nulu v tomto fotbalovém ročníku. Dokázal tak díky tomu vyrovnat hned dva historické rekordy. Ten první byl stanoven v sezoně 1996 / 1997 a je vepsán se jménem jabloneckého gólmana Zdeňka Jánoše. Druhý rekord je spojený se sezonou 2001 / 2002 a je spojený se jménem legendárního gólmana Petra Čecha. Oba dva dokázali ve zmíněných sezonách vychytat celkem 17 nul.

Zdroj fotografie: spin.ph

Rekord může vylepšit

I díky restartu sezonu mohl slávistický brankář Ondřej Kolář na rekord nejenom dosáhnout, a vyrovnat ho, ale stále má možnost se před tyto dva fotbalové brankáře také dostat. Možností a příležitostí k tomu bude mít ještě dost, jelikož naplánovány jsou zápasy Slavie s Jabloncem, s Příbramí, s Plzní, s Ostravou a také se Zlínem. Všude tam může být šance na čisté konto reálná a ukáže se, zda vůbec a pokud ano tak o kolik dokáže současný slávistický brankář odskočit ve svém rekordu od těch dlouhou dobu držených ze strany Jánoše a Čecha.

Zajímavá jsou i další čísla

Nelze opomenout ani to, že pro Koláře bylo utkání s Boleslaví důležité nejenom kvůli vyrovnání rekordu,  ale i proto, že se jednalo o jeho jubilejní stý start v nejvyšší fotbalové lize. 30 zápasů odehrál v Liberci a nyní sedmdesátý ve Slavii.

Zdroj fotografie: zen.yandex.ru

A pokud jde o jeho čistá konta za celou kariéru, tak i tady jsou čísla opravdu dobrá. V zápase proti Boleslavi si totiž připsal své 49. čisté konto. Ve své kariéře v nejvyšší lize tak téměř polovinu zápasů vychytal s nulou. A co více, pokud se mu povede ještě jedno, bude to jubilejní kulatá padesátá nula a hlavně to bude i posunutí rekordu, u kterého bude nadále udáváno jenom jeho jméno.