Ondřej Kolář promluvil o svém přestupu do zahraničí. Kdo patří mezi hlavní zájemce? - SportyŽivě

Ondřej Kolář promluvil o svém přestupu do zahraničí. Kdo patří mezi hlavní zájemce?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Nedávno oslavil v dresu sešívaných svou sedmou trofej, zanedlouho se může stát nejdražším brankářem, který kdy tuzemskou nejvyšší soutěž opustí. Brankář pražské Slavie Ondřej Kolář přiznal, že probíhají jednání o jeho možném odchodu, nebrání se prý však ani setrvání pod koučem Jindřichem Trpišovským.
„Já jsem furt říkal, že na odchod ze Slavie není správný čas. Já si to tady užívám, jsem tady z toho nadšený. Daří se, je to tady rodinné a každý rok hrajeme o trofeje. V tomhle směru asi není proč odcházet, ale myslím si, že každý hráč má ambice si zkusit zahraničí a jednoho dne se podívat do zrcadla říct si, že pro to udělal maximum, vyzkoušel to a ničeho nelitoval,“ prohlásil pro klubový web šestadvacetiletý odchovanec libereckého fotbalu.

iZdroj fotografie: Reuters

Zdroj fotografie: Reuters

Záležet bude podle Koláře i na postoji Jindřicha Trpišovského a šéfa klubu Jaroslava Tvrdíka. „Já jsem tomu otevřený, ale je to na domluvě s trenérem a Jardou Tvrdíkem. Já sem přicházel s trenérem, něco jsme si řekli a slíbili, vděčím jim za hodně. Jak se o mě postarali, jak nám to šlapalo. Chci jim to vrátit a nedat jim kudlu do zad, takže to bude až po domluvě s nimi,“ dodává pro slavia.cz.

Jak uvedl před několika týdny v podcastu Seznam Zpráv Angličan sám Tvrdík, Ondřej Kolář má zájem zejména o působení ve francouzské Ligue 1. Šestadvacetiletý brankář totiž hovoří plynně francouzsky a věří, že jeho brankářský styl by měl právě v tamní nejvyšší soutěži úspěch. Otázkou jsou však finance, jelikož koronavirová situace zasáhla tvrdě i na kluby francouzské nejvyšší soutěže.

„Samozřejmě je složitá doba, co se týče financí a Slavia má představu dostat za mě trošku víc peněz. Uvidíme, co přijde, nějaké kluby se samozřejmě ozývají, ale bude to na domluvě, aby ta nabídka byla zajímavá pro Slavii,“ dodává Kolář pro slavia.cz. O českého reprezentanta však dříve projevily zájem i kluby anglické Premier League. Mezi nejčastějšími zájemci se skloňuje jak OGC Nice, tak West Ham, španělská Valencie nebo holandský Ajax Amsterodam.

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
6 nejspolehlivějších dvoulitrových dieselových motorů všech dob. I přes častou kritiku a mediální tlak mají nesporné výhody
ArmádníZpravodaj.cz
F-22 Raptor Spojené státy neprodaly ani nejlepším spojencům. Vývoj je stál miliardy dolarů
Události247.cz
„Brzy nám může chybět až deset tisíc učitelů,“ varuje šéf školských odborů František Dobšík. Malý růst učitelských platů vnímá jako podraz
VědaŽivě.cz
Prodavačka otevřeně promluvila o tom, jak supermarkety zákazníky šidí. Potraviny zepředu nikdy nebrat, varuje