Ondřej Kolář může překonat rekord díky nabídce za 400 milionů korun

Foto: de.nachrichten.yahoo.com

Slávistická mašina je na české fotbalové scéně naprostým hegemonem, kterému se žádný klub nejvyšší soutěže nemůže rovnat. Své nesporné kvality předváděla družina Jindřicha Trpišovského také v rámci Ligy mistrů, kde sice skončila na posledním místě skupiny, zápasy ovšem prohrávala víceméně smolně a nepatrným rozdílem. Velkou zásluhu na tomto skvělém počinu měl především brankář Ondřej Kolář, na něhož ze všech stran prší samá chvála – dokonce až taková, že si může přes zimu vyčarovat luxusní přestup do zahraničí. Nabízená suma je opravdu astronomická.

Kolář může chytat pod legendou Arsenalu

Pětadvacetiletý rodák z Liberce by se mohl v brzké době stát druhým nejdražším hráčem české nejvyšší soutěže. Stříbrnou medaili doposud držel Alex Král, jehož v léta koupil ruský Spartak Moskva za 310 milionů korun. Na slávistického gólmana ovšem přiletěla nabídka ještě mnohem lukrativnější. Do sešívané pokladny může v průběhu zimní přestávky přitéct až 400 milionů korun – tedy přibližně o 100 milionů méně, než v roce 2003 zaplatila Borussia Dortmund pražské Spartě za Tomáše Rosického.

Tu nabízí francouzský klub OGC Nice, který působí v tamní Ligue 1 a z lavičky jej vede Patrick Vieira. Toho si fotbaloví fanoušci mohou pamatovat z řady slavných angažmá, přičemž nejvýraznější stopu zanechal v londýnském Arsenalu. V základní sestavě navíc figurují slavná jména jako například Kasper Dolberg nebo Pierre Lees Melou. Kádr je pak v podstatě tvořen z mladých a dravých hráčů, kteří si hledají své vytoužené místo na výsluní. Do této skupiny lidí by Ondřej Kolář jistě dobře zapadl.

Slavia hodlá Koláře pustit za mnohem více peněz

Ačkoli je nabídka OGC Nice opravdu nadstandardní, na koupi Ondřeje Koláře nejspíš nebude stačit. Šéf klubu Jaroslav Tvrdík se totiž nechal slyšet, že svého dvorního brankáře pustí minimálně za dvojnásobek oné sumy. Jinak prý nebude vůbec sdílný. Ani Jindřich Trpišovský si nemyslí, že by Kolář odešel v průběhu zimy. Tým se prý na jeho případný odchod musí dobře připravit, protože přiznejme si, že takto kvalitní fotbalisté nerostou na stromech. Ve svém vyjádření proto uvedl:

„Vím, že na něj jezdí hodně klubů a byl tu i jeden konkrétní a částka hodně zajímavá. Ale musíme se na tyhle věci připravit, patří to k tomu, co jsme předvedli v Evropě. Je to odměna pro hráče, že je ostatní kluby sledují a ocení je.“

Jaký scénář je tedy pravděpodobný? Že by Nice ještě přihodilo a tím pádem splnilo podmínky Jaroslava Tvrdíka je nejspíš nereálné. Ani další zájemci si nejspíš tak vysokou částku pořádně rozmyslí, takže Kolář i nadále zůstane hráčem Slavie. Jestli jej ovšem klub udrží i v létě, to je ve hvězdách. Každopádně je vcelku jasné, že odchovance Slovanu Liberec čeká zářná budoucnost, pokud na sobě bude i nadále tvrdě pracovat.

Foto: de.nachrichten.yahoo.com