Ondřej Kolář komentoval chytání v masce i vážný střet proti Rangers. Co si z něj odnesl?

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Trofej číslo sedm. Brankář pražské Slavie Ondřej Kolář dopomohl sešívaným k dalšímu triumfu a po vítězství 1:0 nad Viktorií Plzeň mohl slavit. Při příležitosti již třetího vítězství v českém poháru okomentoval i chytání v masce a helmě nebo prozradil, co si odnesl z hororového střetu proti skotským Rangers.

Západočeši přitom zdaleka nebyli snadným soupeřem a Kolář musel v utkání vytasit hned sedm zákroků. Dokázal však udržet nulu a po brance Abdallaha Simy ze 73. minuty tak mohl slavit dokončení sešívaného double. „Kdybychom dostali gól, tak bychom se do zápasu už dostávali těžko. Naštěstí se nám podařilo udržet nulu vzadu a to byl rozdílový moment, že oni své šance neproměnili a my svou ano,“ prohlásil pro klubový web.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

Ještě před několika týdny to však s šestadvacetiletým odchovancem Slovanu Liberec vypadalo bledě. V utkání play-off Evropské ligy proti skotskému Rangers jej totiž útočník Kemar Roofe ošklivě zasáhnul tvrdě kopačkou do obličeje. Kolář se však dokázal zotavit a jen pár desítek dní po hororovém zákroku opět nastoupil na trávník. Nyní proto chytá v masce a helmě.

„Samozřejmě pocit v helmě není nic moc. V helmě to není tak hrozné, ale horší je to s maskou. Je to takové, že člověk toho periferně moc nevidí, musí být pořád ve střehu, hlídat si hráče za sebou. Takže jsem rád, že po sezoně masku odložím a budu chytat jen v helmě,“ prohlásil pro slavia.cz a zároveň přiznává, že i přes zranění zažívá skvělou sezónu.

„Sezona je fantastická. Pro mě bylo smutné, že jsem se vážně zranil na Rangers, ale paradoxně musím říct, že mě to posílilo. Od té doby nemám takový strach být v bráně, nebojím se toho. Říkám si, že když jsem přežil takovou ránu, tak přežiju všechno. Dá se říct, že já skoro vůbec netrénuju, jen chytám zápasy,“ dodal pro klubový web reprezentant.

„Naštěstí se mi daří jako celému týmu, který mi zezačátku pomohl a pak jsem se do toho líp dostával. Zvládáme to jako tým. Strašně moc si vážím toho, jaká je tady parta, jak se to vede, jak ty těžké zápasy za sebou zvládáme a udělali jsme takovou úspěšnou sezonu,“ zakončil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Chcete nový automobil? Vyzkoušejte nákup v aukci!
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruské námořnictvo v Černém moři trpí. Ztráty jsou zřejmě velké, ale Kreml se je snaží všemožně maskovat
Události247.cz
Události247.cz
Představitelé zemí Evropské unie na summitu schválili udělení kandidátského statusu Ukrajině a Moldavsku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
HONEYWELL Zve STUDENKY TECHNICKÝCH OBORŮ do soutěže „SHE STEM AWARD“