Olivier Giroud promluvil o cestě za titulem, úpadku Liverpoolu i drahých posilách

Zdroj fotografie: Reuters

„Faktem je, že Liverpoolu se nedaří tolik, jako v předchozích dvou letech a to je důvodem, proč bojujeme o titul – který je i mým cílem,“ prozradil Olivier Giroud pro oficiální web Chelsea. Londýnskému velkoklubu se v uplnulých pěti kolech příliš nedařilo, nasbíral jen čtyři body a propadl se až na šesté místo. Podle francouzského střelce však není důvod ustupovat od myšlenek na titul.

„Samozřejmě se musíme poučit z neuspokojivých výsledků, ale nebudeme měnit náš dlouhodobý cíl jen proto, že je to aktuálně náročné. Vyhrát Premier League je něco, po čem všichni toužíme a já si velmi přeju, abychom jej získali,“ pokračuje. Podle Girouda, který působí na ostrovech osmou sezónů jsou klíčem k triumfu právě ztráty Liverpoolu. Ten byl v loňské sezóně natolik dominantní, že soupeři neměli šanci – letos je však situace jiná.

(zdroj: reuters.com, xxstringerxx xxxxx)

„Prvním důvodem, proč nenavázali na dvou dominanci je to, že nejsou fanoušci na stadionech a možná proto papírově slabší týmy, které přijedou na Stamford Bridge nebo Anfield Road, Emirates Stadium cítí proti velkoklubům menší tlak,“ pokračuje. „Je to jednoduchý důvod, proč je Premier League letos taková, jaká je, ale dalším důvodem je to, že fotbal se vyvíjí a malé kluby se zlepšují taktéž. Rozdíly mezi malými a velkými se stále snižují,“ dodává.

Síla mladých útočníků

Francouzský veterán, který v září oslavil čtyřiatřicáté narozeniny přiznal, že ho jeho aktuální forma těší. „Devět gólů v šesti startech, to je dobrá statistika pro útočníka,“ prohlásil. „Všichni chceme co nejlepší statistiky. Čím víc účinější jsme, tím lepší tým vytváříme a samozřejmě máme i spoustu mladých talentovaných útočníků, kteří motají hlavu našemu trenérovi, aby vybral zrovna tu správnou sestavu,“ míní.

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Chelsea utratila v létě více než 220 miliónů liber (6,5 miliardy korun) za posily zejména do ofenzivy, přišli talentovaní záložníci Kai Havertz a Hakim Ziyech i hvězdný bundesligový útočník Timo Werner, což podle Girouda zvýšilo konkurenci uvnitř týmu. „Soutěživost je dobrá pro všechny. Je dobré posouvat se a zůstat ve střehu, dávat to nejlepší týmu. Já jsem šťastný za své statistiky, ale musím pokračovat zejména pomoci týmu,“ uvedl.

„Jako zkušený hráč, který je v Premier League devět let znám tu ligu velmi dobře, takže se snažím radit mladším, pokud o to mají zájem. Když něco potřebují, poslouchám je a vedu je. Chci jen to nejlepší pro mužstvo, chci vyhrát Premier League a jsem tady, abych pomohl,“ zakončil Mistr světa z roku 2018.