Olivier Giroud gólem proti Polsku přepsal historii. Jeho spoluhráč přeskočil Maradonu

Fotbalisté Francie bez problémů porazili Polsko 3:1 a postoupili do čtvrtfinále mistrovství světa. Hodně mluvit se bude nejen o výsledku, ale také o dvojici útočníků, kteří se zapsali do historie.

i Zdroj fotografie: Fédération Francaise de Football

Když se Olivier Giroud ve skupině dvakrát trefil do sítě Austrálie, podařilo se mu dotáhnout Thierryho Henryho v pozici nejlepšího střelce francouzského národního týmu. „Být po boku Thierryho Henryho jako nejlepšího střelce Francie znamená hodně,“ poznamenal po utkání pokorně Giroud. V závěru prvního poločasu osmifinálového duelu s Polskem poslal Francii do vedení a nechal tak legendárního útočníka za sebou. Za reprezentaci přitom poprvé nastoupil až ve 25 letech.

Giroud píše historii, hrdinou je ale Mbappé

Hrdinou osmifinálového zápasu byl ovšem Kylian Mbappé, který se podílel na všech třech gólech Francie. Nejprve v závěru první půle nádherně poslal do šance Girouda. Po změně stran se pak sám ujal role střelce. Trefil se hned dvakrát a po čtyřech utkáních na tomto šampionátu má bilanci pěti gólů a dvou asistencí.

iZdroj fotografie: Fédération Francaise de Football

Celkově už si připsal na světových šampionátech devět gólů. Nechal tak za sebou například osmigólové Diega Maradonu a Cristiana Ronalda. V historické tabulce se Mbappé dotáhl na takové hráče jako například Eusébio, David Villa, Christian Vieri, Karl-Heinz Rumenigge, Uwe Seeler, Roberto Baggio a v neposlední řadě také Lionel Messi. Francouzskému útočníkovi je přitom stále jen 23 let! Rekord mezi střelci drží Miroslav Klose, který na MS skóroval šestnáctkrát. Překoná ho Mbappé?