Olayinka poprvé v novém dresu promluvil: Proč opustil Slavii?

Nigerijský útočník Peter Olayinka se po pěti letech rozloučil s pražskou Slavií. Je podle něj lepším klubem než jeho nový zaměstnavatel?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

V uplynulých pěti ročnících patřil k ústředním postavám ofenzivy pražské Slavie. Sedmadvacetiletý útočník Peter Olayinka za sešívané odehrál 183 utkání včetně zápasů Ligy mistrů, Evropské ligy a Evropské konferenční ligy. V nich zaznamenal pět desítek vstřelených gólů a u dalších 26 asistoval. Přesto se bývalý hráč belgického Gentu nebo pražské Dukly rozhodl v Edenu neprodloužit smlouvu a již v lednu se upsal srbské Crvne Zvezde Bělehrad, do níž oficiálně letos v červnu odešel zadarmo.

Olayinka je pro mě kapitán Slavie. Ikona. Jeden ze symbolů současné éry. Klubu dal pozitivní energii a nejlepší léta své fotbalové kariéry. Patří mu respekt a úcta,“ rozloučil se s ním před časem šéf červenobílých Jaroslav Tvrdík. Nigerijský střelec byl nyní oficiálně představený jako hráč srbského klubu a promluvil o svém rozhodnutí. Odpověděl také na dotaz, zda je pro něj lepším týmem pražská Slavia nebo Crvna Zvezda.

iZdroj fotografie: Crvna Zvezda Bělehrad

Už se nemůžu dočkat, až si zahraju,“ prohlásil v prvním rozhovoru pro klubový web. „Během jara jsem sledoval několik zápasů Zvezdy. Máme kvalitní hráče, skvělý tým,“ doplnil s tím, že přestup do Srbska je pro něj kariérním posunem. „Příchod do Zvezdy je pro mou kariéru velkým krokem. Ale uvědomuji si, že je to krok vpřed. Změna, byť není jednoduchá, je součástí fotbalového života. Je to nová výzva, kterou jsem před sebe postavil,“ prohlásil.

Olayinka: Nejdůležitější je výhra týmu

Jak sám přiznal, v současném kádru necítí konkurenci. „Nikoho jako konkurenci nevnímám. Jsme tu od toho, abychom dosahovali společných úspěchů. Je pro mě nejdůležitější, aby vyhrával tým,“ zdůraznil. Na dotaz, zda je podle něj lepším mužstvem pražská Slavia nebo jeho nové působiště však odpovědět zatím nechtěl. „Stále nemohu porovnat, který tým je lepší. Odpověď budu znát, až začnu trénovat se spoluhráči ve Zvezdě,“ uvedl.

Nigerijský reprezentant se nyní těší na působení po boku svého bývalého rivala. Dres úřadujícího srbského šampiona totiž obléká také Guélor Kanga, který strávil tři ročníky v dresu pražské Sparty. „Věříme, že bude velkou posilou. Loni dal čtyři góly v Evropské konferenční lize a jedenáct ligových branek. Jsem si jistý, že s ním bude naše mužstvo silnější,“ uvedl sportovní šéf Zvezdy Mitar Mrkela.

Je pro Petera Olayinku přesun do Srbska kariérním posunem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články