Olatunjiho červená? Nesouhlasil Priske i Rajnoch: V Anglii by se nám vysmáli

Pražská Sparta i v deseti zvládla utkání v Hradci Králové a připsala si další tři body. Vyloučení útočníka Victora Olatunjiho v první půli přesto vyvolalo vlnu emocí.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha

Pražská Sparta dokázala podeváté v ligovém ročníku zvítězit. Dvěma góly Adama Karabce a brankou Jana Kuchty zdolala Hradec Králové 3:1 a zůstává na čele tabulky s dvoubodovým náskokem. Svěřenci trenéra Briana Priskeho přesto museli řešit nečekanou nepříjemnost. Již ve dvacáté minutě byl totiž vyloučen po druhé žluté kartě útočník Victor Olatunji a hostující celek tak musel zápas dohrávat v oslabení.

Samotné vyloučení přitom vyvolalo vlnu emocí jak na hřišti, tak na lavičce mužstva z pražské Letné. Když si Olatunji v 11. minutě vysloužil první žluté varování za podražení, nemohlo být o kartě pochyb. Jenže situace z 19. minuty, po níž Nigerijec utkání nedohrál, se zdaleka nezdála být nedovolenou. Urostlý útočník si vyskočil na centrovaný míč, zatímco hradecký obránce Ondřej Ševčík zůstal stát na zemi bez pohybu. Výsledkem byl pád domácího beka, který do souboje nešel. A druhá žlutá karta.

Sudího Petra Hocka sice obsypal roj hostujících hráčů, ten přesto své rozhodnutí nezměnil. Protestovala také lavička Sparty, což nakonec odnesl asistent Briana Priskeho Lars Friis, který rovněž vyfasoval žlutou kartu. Vyloučení i po závěrečném hvizdu vyvolalo řadu emocí: hradecký záložník Václav Pilař prohlásil, že šlo o správný krok. Trenér Sparty Brian Priske byl opačného názoru. „O červené kartě se ani nechci bavit, nebylo to podle mě správné rozhodnutí,“ lamentoval na tiskové konferenci po zápase.

Rajnoch: V Anglii by se nám za tohle vysmáli

S rudým kartónkem nesouhlasil ani bývalý reprezentační záložník ve studiu O2 TV Sport Jan Rajnoch. „Faul asi ano, žlutá karta ne. Na obranu rozhodčího musím říct, že to mohlo vypadat jako kdyby do souboje šel Olatunji kolenem. Ale byl to souboj tělo na tělo. Anglii by se nám za tohle vysmáli,“ kroutil hlavou s tím, že celou situaci výrazně ovlivnila pasivita hradeckého obránce. „Kdyby do toho Ševčík šel tak, jak se má, byl by to normální souboj,“ uvedl.

iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Emotivně směrem k rozhodčímu reagoval v průběhu utkání několikrát také útočník Jan Kuchta, který však v pozápasovém rozhovoru konkrétní informaci nezmínil. Přesto podotknul, že Sparta dlouhodobě se sudími bojuje. „Rozhodčí nastavil nějaký metr, v některých zápasech se to opakuje a cítíme křivdu. Někteří jsme tam od toho, abychom vyvíjeli tlak na rozhodčí i fanoušky. Já jsem jedním z nich,“ cituje jeho slova iSport.cz.

Červená karta vzhledem k pohodlnému vítězství přesto nemusí Spartu mrzet. Nyní klub z Letné čeká reprezentační přestávka. Po ní vyzve českobudějovické Dynamo, Mladou Boleslav a pražské Bohemians. V Evropské lize pak Spartu čeká třaskavý souboj na domácí půdě proti skotským Rangers.