Odmítnul Spartu i Slavii. Necítil jsem od nich takový zájem, přiznal talent a zamířil za Jarolímem

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

V srpnu oslaví teprve devatenácté narozeniny, přesto má za svém kontě přes dvě desítky utkání ve Fortuna lize. Talentovaný útočník Daniel Fila nyní míří z druholigové Zbrojovky Brno do Mladé Boleslavi, se kterou podepsal čtyřletou smlouvu.

O osmnáctiletého střelce měla zájem jak pražská Sparta, tak Slavia, ten však dal přednost Mladé Boleslavi. Svou roli údajně měla hrát i osoba Karla Jarolíma, který odchovance brněnského fotbalu velmi stál. „Jsem rád, že on sám, jeho rodina i agent se rozhodli pro nás,“ prohlásil pro klubový web bývalý reprezentační kouč.

iZdroj fotografie: FK Mladá Boleslav
Zdroj fotografie: FK Mladá Boleslav

„Protože v jeho ročníku patří k nejtalentovanějším v České republice, budeme mít velkou zodpovědnost, abychom jej v jeho kariéře posunuli,“ dodal Jarolím, o nemž mluvil po svém přestupu do města automobilů i sám Fila. „Přestup do týmu vedený zkušeným trenérem Karlem Jarolímem vnímám jako velký krok v kariéře. Když mně řekl, jak se mnou počítá, tak to bylo pro můj přestup rozhodující,“ pokračuje.

„V Brně už jsem neměl potenciál se fotbalově rozvíjet a využití příležitosti, která se naskytla, je to nejlepší, co jsem mohl udělat. Měl jsem nabídky ze Sparty i Slavie, ale od jejich trenérů jsem takový zájem necítil, jako od pana Jarolíma, proto jsem zvolil Mladou Boleslav, osobní zájem jejího trenéra byl pro mě důležitý,“ dodal útočník, jehož odchodem si Zbrojovka Brno příjde na zhruba 15 miliónů korun.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zdroj fotografie: Depositphotos

Podle Fily by přestup do kádru jednoho z pražských S znamenal minimálně půlroční stopku. „Tam bych nejspíše příští půlrok nebo i rok nehrál. Boleslav považuji za ambiciózní klub, a i když tady jsou zkušení hráči, tak vidím šanci se do sestavy dostat a hrát například vedle zkušených Milana Škody a Murise Mešanovice,“ těší se člen kádru reprezentace do jednadvaceti let.

Podle prezidenta mladoboleslavského klubu Josefa Dufka musela Mladá Boleslav bojovat o osmnáctiletého střelce i s kluby ze zahraničí. „O jeho příchod do Mladé Boleslavi jsme hodně stáli. Zájem o jeho služby byl z českých velkých klubu extrémní a nabídky na Daniela byly i ze zahraničí. Věřím, že jeho potenciál se pod vedením Karla Jarolíma a našich zkušených hráčů projeví,“ prohlásil pro klubový web.

zdroj: fkmb.cz, isport.cz, transfermarkt.com, fczbrno.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články