Odchody? Jsem zklamaný. Určité věci nejsou o penězích, přiznal šéf Slovácka

Slovácko má za sebou nejúspěšnější sezónu v historii a po zisku domácího poháru bude bojovat o účast mezi evropskou smetánkou. Trenér Martin Svědík přiznal, že řada výrazných letních odchodů je pro něj zklamáním.

i Zdroj fotografie: 1. FC Slovácko
                   

Velkou přestavbu kádru má za sebou fotbalové Slovácko. Uherskohradišťský klub opustil nejlepší střelec loňské sezóny Václav Jurečka, který jako volný hráč zamířil do pražské Slavie. Na nové smlouvě se nedomluvilo ani další ofenzivní eso v podobě Rigina Cicilii a nové angažmá získal také obránce Josef Divíšek. Citelný je také odchod záložníka Lukáše Sadílka, kterého získala za zhruba 20 milionů korun pražská Sparta.

Jsem zklamaný, že nám odešli hráči zejména v ofenzivě, celkem nás opustilo 27 branek z loňského ročníku. To se nám bude jen těžko nahrazovat. Tam máme asi největší problém a ukázaly to i přípravné zápasy,“ uvedl na tiskové konferenci trenér Michal Svědík s tím, že ofenzivní posily v podobě Libora Kozáka, Ondřeje Šašinky, Patrika Brandnera nebo Michala Trávníka potřebují čas na adaptaci. „Když se srovnáme top týmy, tak tam přichází hráči rozehraní, schopní naskočit hned,“ smutnil kouč Slovácka.

iZdroj fotografie: 1. FC Slovácko

Navíc my čas moc nemáme a uvítal bych až dva hotové hráče do ofenzívy. Ideálně rychlostního a jednoho hráče do středové řady,“ přiznal Svědík s tím, že jako nejvýraznější posila se zatím jeví navrátilec Trávník. Ředitel klubu Petr Pojezný přiznává, že řada odchodů je pro Slovácko velkou lekcí. „Jsem zklamaný, že jsme se nedokázali domluvit s některými hráči, kteří tady byli,“ zdůrazňuje s tím, že ne vždy šlo o peníze.

Úvodní cíl? Podzimní poháry

Je to další velká zkušenost, že určité věci nemají jen finanční podtext a hlavně je to škoda pro obě strany. Bude těžké některé nahradit, ale v minulosti se to dařilo. Věřím, že i přes rezervy budeme znovu silní,“ doufá Pojezný, který by rád viděl Slovácko v základní skupině evropských pohárů. Právě to je cílem úvodní části sezóny také podle trenéra Svědíka. „Přišlo hodně hráčů, musíme se také připravit,“ pokračuje.

Bude dobrá atmosféra, budeme se chtít dobře nastartovat na Evropu. Vždy chceme vyhrát každý zápas, ale priorita pro začátek sezóny bude dostat se do základní skupiny evropské soutěže,“ zakončil Svědík.

Zvládne Slovácko zopakovat loňské ligové úspěchy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund