Odchod Tanka do Edenu? Trenér Baníku Hapal promluvil

Kolem útočníka ostravského Baníku Abdullahiho Tanka po úspěšném období krouží hned několik velkoklubů. Opustí Baník podle trenéra Pavla Hapala?

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Do nejvyšší soutěže vlétnul jako uragán a zaujal hned několik velkých českých klubů. Nigerijský kanonýr Abdullahi Tanko po letním přestupu z druholigového Varnsdorfu ve skvělé formě: v 11 ligových utkáních nasázel 5 branek, u dalšího gólů asistoval. Není proto divu, že okolo něj podle informací SportyŽivě.cz krouží jak pražská Sparta, tak zejména pražská Slavia. Právě celek z Edenu by měl být nejvýraznějším nápadníkem a již v zimě by mohlo dojít k nabídce.

Hodnota pětadvacetiletého útočníka se podle Transfermarktu pohybuje okolo 500 tisíc eur, tedy zhruba okolo 12 milionů korun. Tanko má však v Baníku podepsanou smlouvu až do léta 2026 a slezský celek tak může požadovat daleko vyšší částku. V kuloárech se spekuluje až o trojnásobku, přesto jde z hlediska sešívaných stále o realistický přestupový cíl. Trenér ostravského mužstva Pavel Hapal však věří, že jedna z opor týmu dohraje ročníku v modrobílých barvách.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Já věřím a jsem přesvědčený, že tady Tanko určitě zůstane,“ prohlásil pro klubový web. Přesto podle něj existují varianty možného odchodu. „Ve fotbale je možné všechno, ale myslím si, že tuhle sezonu určitě odehraje za Baník Ostrava a věřím tomu. Takže asi tak,“ doplňuje na adresu produktivního, důrazného a rychlého střelce. Ten je podle něj jednou z klíčových osobností současného mužstva.

Hapal: Je to náš hráč, rozhodne naše uvážení

Jsme s ním velice spokojeni. On je poprvé v roli ligového hráče, dříve hrál jen druhou ligu, a teprve se ukazuje. Byla by škoda momentálně přemýšlet o jeho odchodu, to momentálně v hlavě vůbec nemám,“ míní trenér aktuálně šestého celku ligové tabulky. Zkušený stratég zároveň zdůraznil, že konečné rozhodnutí o možném transferu je na vedení klubu. „Je to navíc náš hráč, takže se můžeme rozhodnout podle našeho uvážení,“ zakončil.

Zůstává tak otazníkem, zda Tanko v nadcházejících měsících napodobí další nigerijské ofenzivní hráče, kteří zamířili do Edenu. Před rokem a půl se Slavii upsal křídelník Yira Sor, který aktuálně působí v belgickém Genku. V létě letošního roku pak do Edenu zamířil rovněž útočník Muhamed Tijani, který se zatím za sešívané prosadil třikrát.

Měl by Baník Abdullahiho Tanka udržet?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články