Očekávané fotbalové megapřestupy se možná neuskuteční

Foto: talksport.com

Fotbalovým světem v posledních týdnech hýbou spekulace o případných velkých odchodech hráčů světové extratřídy. Mezi nimi vyčnívá zejména jméno Edena Hazarda, které se podle všeho od příští sezóny objeví na soupisce Realu Madrid. Stejným směrem se podle informací předních zahraničních médií měl vydat i Paul Pogba, jenže nad jeho novou štací se momentálně snášejí mračna. Proč? Nemůže za to však fotbalista, ale jeho vlivný a všeobecně uznávaný agent Mino Raiola. Ten se podle mezinárodní fotbalové asociace FIFA provinil porušením předpisů při dotahování jednoho z přestupů a proto nesmí po dobu tří měsíců obchodovat z hráči. Koho kromě Pogby se toto rozhodnutí dotkne?

Ani velikán jako Raiola není neomylný, i když vinu nepřiznal

Mino Raiola sice nikdy neoblékal dres žádného týmu ani nepůsobil na trenérské pozici, přesto je ve sportovní sféře jeho jméno velice významné a téměř nikomu není cizí. Jeho prací je totiž zprostředkovávat přestupy hráčů a domlouvat se s kluby, v čemž je, nutno podotknout, opravdu světovou špičkou. Fotbalový agent, který v minulosti hájil zájmy Pavla Nedvěda nebo Zdeňka Grygery, je pověstný svými astronomickými provizemi za uskutečněné přestupy, jichž za celou svou kariéru dotáhl dokonce již nespočet.

Za zmínku stojí například přesun právě Paula Pogby z Juventusu Turín do služeb Manchesteru United před třemi lety, na němž Juventus vydělal v přepočtu 2,77 miliardy korun. Nyní má ovšem na tři měsíce útlum, protože podle FIFA v roce 2015 porušil italské předpisy, když dovedl do zdárného konce přestup Gialucy Scamaccyho z AS Řím do nizozemského PSV Eindhoven. Sám Raiola ovšem jakoukoli vinu popírá a veřejnosti hojně sděluje, že se jedná o předem promyšlený politický tah, jehož původ se nachází v agentově kritice italského fotbalu, který se prý nachází v katastrofálním stavu.

Kdo bude na zákazu obchodování pro Raiolu nejvíce tratit?

Samozřejmě, že největší rána je to pro agenta samotného, protože procenta získaná z velkých přestupů, které dovedl do konce, rozhodně nejsou zanedbatelná. V tomto směru nemá nikde na světě konkurenci. Dále se zákaz obchodování zákonitě dotkne i fotbalistů, kteří s Raiolou spoluprací a v neposlední řadě také klubů odhodlaných posilovat/prodávat. Přesun Paula Pogby do družiny Zidedina Zidane se momentálně jeví jako naprosto nereálný, jelikož přestupové období v Anglii končí dříve, než Raiolovi vyprší trest.

Dále se nejspíš neuskuteční ani obchod mezi Ajaxem Amsterdam a Barcelonou. Katalánský gigant měl prý eminentní zájem o devatenáctiletého kapitána Ajaxu Matthijse De Ligta, na čemž by nizozemský celek mohl vydělat více než 1,8 miliardy korun a Raiola celých 20 % provize! Smůlu má také Mario Balotelli,  Mois Kean, Marc Veratti, Blais Matuidi, Konstantinos Manolas nebo Gianluigi Donnarumma. I kdyby moc chtěli měnit dres, letos jim to bohužel nebude umožněno.

Foto: talksport.com