Obrovský trapas útočníka Wolverhamptonu

i Foto: goal.com
                   

Útočník Raúl Jimenéz sklidil po zápase FA Cupu mezi Wolverhamptonem a Watfordem posměch celého fotbalového světa. Nevděčí za to ale svému výkonu na hřišti. Za stavu jedna nula zvýšil náskok domácích přesnou trefou mezi tyče soupeřovi brány a na začátku druhého poločasu si naivně myslel, že má jeho tým vítězství v kapse. Proto se rozhodl okořenit oslavu gólu nasazením „vítězné masky“ po vzoru Pierre-Emericka Aubameyanga z Arsenalu. Jak se ovšem později ukázalo, slavit by se nemělo předčasně…

Jimenéz se rozhodl „věštit“ budoucnost z křišťálové koule

Wolves se po čas prvního poločasu dostali poměrně hladce do vedení a průběh utkání naznačoval, že se jim podaří dojít až do zdárného konce. Jasnou převahu korunovali druhým gólem v 62. minutě, o kterou se postaral právě sedmadvacetiletý Mexičan. Do konce zápasu zbývalo ještě téměř půl hodiny základní hrací doby, Jimenéz už se ale viděl v semifinále FA Cupu. Nasadil si proto masku a se spoluhráči slavil natolik bujaře, až by si člověk pomyslel, že rozhodčí zrovna odpískal konec a je definitivně rozhodnuto.

Jenže rozhodnuto ani zdaleka nebylo. Hráči Watfordu se nehodlali vzdát bez boje a proto v sobě objevili obrovskou vnitřní sílu, díky které ve zbylých třiceti minutách stav na výsledkové tabuli srovnali. Vyrovnávací gól padl z penalty ve čtvrté minutě nastavení, tedy doslova na poslední chvíli. Utkání se vrátilo opět na začátek a následovalo prodloužení. V něm se projevila frustrace domácích plejerů a Watford nakonec dokonal úžasný obrat trefou Gerarda Deulofeua. Wolverhampton v FA Cupu končí, ačkoli ještě 12 minut před koncem vedl o dvě branky!

Pozápasové rozhovory se neobešly bez úsměvů

Všichni novináři i diváci napjatě očekávali, jaké reakce na humornou situaci přijdou. Sám aktér se ke své oslavě rozhodl raději veřejně nevyjadřovat. To kapitán hostujícího celku Troy Deeney se po utkání postavil před mikrofony a jen těžko v sobě dusil škodolibost:

„Chce se mi říct něco zlomyslného, ale neudělám to.“

Deeney nakonec potlačil smích a  svému „maskovanému“ soupeři vzkázal, ať si ozdobu hlavy užije, že jemu stačí vítězství. Zároveň pak zcela vážně dodal, že pokud se hráč rozhodne takto slavit branku, měl by si být naprosto jistý tím, že zápas bezpečně vyhraje. Jinak totiž ve výsledku může vypadat jako hlupák.

Foto: goal.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články