Objeví se Lionel Messi v dresu Liverpoolu? Klopp by ho přivítal

Jurgen Klopp (vpravo) a Lionel Messi. (zdroj: twitter.com/eurosport)

Situace kolem toho, v jakém dresu bude v příští sezóně nastupovat argentinský útočník neutichají. Jedno je však jisté, pokud se objeví v nadcházejícím ročníku v Premier League, nebude to v dresu Liverpoolu. Přesto, že kouč Jurgen Klopp by ho bral. „Kdo by nechtěl mít Messiho ve svém týmu? Bohužel jsme jednoznačně bez šance, čísla nehovoří v náš prospěch,“ řekl německý kouč BBC.

Úřadující mistr anglické nejvyšší soutěže nemá finanční možnosti na to, aby si mohl třiatřicetiletého střelce dovolit. Největším zájemcem o Messiho služby je jeden z největších rivalů Reds v posledních letech Manchester City. Podle Kloppa je jasné, že by Messi mohl tým Pepa Guardioly zkvalitnit. „Je jasné, že by jeho přestup pomohl Manchesteru City, bylo by mnohem náročnější je porazit,“ řekl.

Lionel Messi v dresu Barcelony. (zdroj: fcbarcelona.com)

Cityzens údajně za Messiho nabízejí jak finanční kompenzaci, tak hráčskou. Výměna by se mohla podle deníku Marca týkat zejména tria Gabriel Jesus, Bernardo Silva, Riyad Mahrez, Barcelona stojí i o mladého španělského stopera Erica Garcíu. Klopp si však není jistý, zda by Messiu skutečně Premier League natolik sedla, aby v ní zářil stejně jako v La Lize.

„Samozřejmě by to pro Premier League bylo skvělé,“ nepochybuje bývalý kouč Mainzu nebo Borussie Dortmund. „Ale nikdy nehrál jinou ligu. Fotbal tady v Anglii je jiný. Rád bych ho viděl, zahrát si Premier League, ale nejsem si jistý, zda ho tam uvidím,“ pokračuje.

Přestupy? Filozofie je jasná

Liverpool má však jiné starosti. Dnes od 17:30 mohou svěřenci Jurgena Kloppa získat první trofej. V cestě za triumfem v FA Community Shield jim bude stát kouč Mikel Arteta a jeho Arsenal.

Jediná posila Liverpoolu v tomto přestupovém okně Kostas Tsimkas. (zdroj: twitter.com/liverpoolfc)

Na Anfield Road navíc v aktuálním přestupovém okně nedorazily žádné posily. Jediným nákupem je přestup Konstantinose Tsimikase z Olympiaku Pierus. „Velikost kádru aktuálně dává smysl, máme ho dostatečně velký se spoustou mladých talentů,“ řekl Klopp. „Jsem rád za hráče, jaké máme, ale pochopitelně se stále díváme, jak mužstvo zlepšovat,“ pokračuje. „Bude zajímavé vidět, jak si vedou ostatní, ale my se musíme smířit se situací, jaká nastala. Filozofie klubu je aktuálně jasná,“ dodává.