Sparta, Slavia, Nizozemsko nebo Anglie? O švédského reprezentanta bojují i české kluby

Pražská Sparta chce pokračovat v zimním posilování a vyhlédla si dalšího zahraničního reprezentanta. V cestě ji však budou stát nejen další zájemci z Nizozemska či Anglie, ale také městský rival.

i Zdroj fotografie: Djurgårdens IF
                   

Boj o švédského reprezentanta začíná. Trenérským štábům pražské Sparty, i pražské Slavie, totiž padla do oka stejná zahraniční posila. Tou je čtyřiadvacetiletý obránce Hjalmar Ekdal, který se svými výkony na podzim probojoval až do národního týmu. Hráč švédského Djurgårdens IF však nakonec nemusí do Prahy vůbec dorazit. Podle serveru Fotbollskanalen o něj má totiž zájem polský Lech Poznaň, nizozemský Groningen či anglické Burnley.

Jednání o jeho odchodu byla minulý týden velmi intenzivní,“ přiznal sportovní šéf Djurgårdenu Boss Andersson. Konkrétní jméno klubu však nezmínil a je proto otazníkem, zda šlo o pražská S či jednoho z dalších zájemců. Sám Ekdal měl přitom ještě nedávno jasně namířeno do anglického Burnley, jednání však uvízla na mrtvém bodě. Na vině byly problémy se získáním pracovního povolení. Přesun do anglické druhé ligy je tak zřejmě pasé.

iZdroj fotografie: Djurgårdens IF

Nedávno jsem se o těch problémech doslechl a trochu mě to vystresovalo. Ale myslím si, že už by měl být klid. Předpokládám, že si to kluby před registrací zájmu dvakrát zkontrolují,“ komentoval okolnosti nevydařeného přestupu. „Doufám a věřím, že pak to bude v klidu,“ doplnil pro Fotbollskanalen čtyřiadvacetiletý stoper. Podle Anderssona je však bez ohledu na Burnley pravděpodobné, že Ekdal v zimě přestoupí.

Šéf Djurgårdens: Očekávám konkrétní nabídky

Je zřejmé, že zájem o něj je obrovský. Je jedno, pokud budeme uvažovat o Burnley nebo ne. Existují další zájemci. Očekávám, že v posledních týdnech přestupového okna dostaneme od více týmů konkrétnější nabídky,“ doplnil Andersson. Šanci tak mají české kluby, které přesto budou muset sáhnout hluboko do kapsy. Podle serveru Transfermarkt se totiž Švédova cena pohybuje okolo 3,5 milionů eur (80 milionů korun).

Ekdal v posledním ročníku švédské soutěže nastoupil do 24 utkání. Výraznou měrou se podepsal pod druhou příčku svého celku. Celkem má na svém kontě 76 zápasů v domácí nejvyšší soutěži.

Měly by české kluby získávat drahé hráče ze zahraničí?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Benzín a nafta zlevňují, má smysl dělat si zásoby na horší časy? Jen při respektování exspirační doby paliva
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy