Nováček z Pardubic se chystá na Slavii. Musíme si vytrhat nohy z p…, burcuje kouč Krejčí

Pardubičtí v souboji proti Jablonci. (zdroj: twitter.com/fk_pardubice)

Netradiční souboj čeká pražský Ďolíček. Nováček ligy z Pardubic se pokusí obrat o body Slavii, ta však zatím neinkasovala ani gól. „Stát se může cokoliv, může přijít porážka, ale vždy se musí prohrát se vztyčenou hlavou. Určitě budu nabádat hráče, aby hráli s odvahou a sebevědomím, uvidíme, na co to bude stačit,“ burcuje před utkáním pro klubový web kouč Pardubic Jiří Krejčí.

Pro oba celky půjde o ligovou premiéru, naposledy se utkaly v domácím poháru před deseti lety. Přesto je jasným favoritem úřadující mistr, kouč sešívaných Jindřích Trpišovský však upozorňuje, že Východočeši mají svou kvalitu. „První dvě kola odehrály Pardubice velice dobře. Není náhoda, že vyhrály druhou ligu,“ míní kouč pro slavia.cz.

Kouč Jindřich Trpišovský. (zdroj: twitter.com/slavia_eng)

Pardubice v ligové premiéře podlehli Jablonci nejtěsnějším možným rozdílem, v minulém kole naopak vyhráli 2:1 proti Teplicím. „Jablonci byly více než vyrovnaný soupeř, nakonec ale dostaly gól po centru. S Teplicemi vyhrály zaslouženě, kdy ve druhém poločase byly jasně lepší a měly více šancí. Je vidět, že jsou dlouho spolu pohromadě, mají dobrou organizaci hry,“ chválí soupeře Trpišovský.

Právě výhra nad Teplicemi by podle domácího trenéra Jiřího Krejčího mohla mužstvo povzbudit. „Přesvědčili jsme se, že můžeme i v lize vyhrávat. I proto můžeme nyní jít do zápasu proti velkému favoritovi trochu klidněji, s čistou hlavou,“ pokračuje pro fkparubice.cz. „Strach nemám, musíme tam jít s tím, že si „vytrháme nohy z p…“ a že budeme dělat všechno proto, aby byl pro nás výsledek co nejpříznivější,“ dodává.

Pardubický Ďolíček? Nevýhoda

Nevýhodou Pardubic bude i absence domácího prostředí. Domácí stánek Pod Vinicí nesplňuje prvoligové podmínky, mužstvo tak odehraje domácí zápasy v azylu. Právě Ďolíček, který je jen několik set metrů od svatostánku sešívaných, by mohl být další výhodou svěřenců Jindřicha Trpišovského.

„Je to pro nás určitě mírná výhoda. Pardubice nemají úplně domácí prostředí, může to být jeden z faktorů k tomu, abychom to zvládli,“ zhodnocuje obránce Tomáš Holeš. „Určitě je pro nás lepší hrát pět minut od Edenu než jet do Pardubic, naopak pro soupeře by bylo lepší hrát na svém domácím hřišti v prostředí, na které jsou zvyklý. Pro nás se ale nic nemění.  Nemůžeme se koukat na to, jestli hrajeme doma nebo venku,“ dodává. Utkání začíná v 19:30 a přímým přenosem ho vysílá stanice ČT Sport.