Nová posila pro Jindřicha Trpišovského. Do Slavie míří reprezentant

Zdroj fotografie: Reuters

Pražská Slavia má za sebou povedený ročník, přesto kouč Jindřich Trpišovský se svým týmem nespí na vavřínech. V Edenu se tak představila první posila, červenobílý dres obleče útočník Ivan Schranz, který v uplynulé sezóně zářil v dresu Jablonce.

Ivan patří k nejlepším hráčům letošního ligového ročníku, navíc se v Česku prosazuje už delší dobu. Je to prověřený hráč s výborným charakterem, který dokáže v útočné fázi zahrát na více postech. Věříme, že pro Slavii bude vhodnou posilou,“ prohlásil pro klubový web Jiří Bílek. Součástí přestupu slovenského reprezentanta je navíc i působení zkušeného dua sešívaných na severu Čech.

Zdroj fotografie: Reuters

Kmenovým hráčem Jablonce se stal Jaroslav Zelený, který v uplynulém ročníku právě v zelenobílých barvách působil. Na Střelnici zamíří na roční hostování i Tomáš Malínský, který se v kádru kouče Jindřicha Trpišovského neprosadil. Pokud si Slavia v zimě devětadvacetiletého křídelníka nestáhne zpět, zůstane také natrvalo v severočeské metropoli.

Právě v té nasázel Schranz v loňském ročníku třináct ligových branek, které dopomohly svěřencům Petra Rady ke třetímu místo a účasti v předkole evropských pohárů. Pro sedmadvacetiletého střelce je Slavia po Spartě, Dukle, Českých Budějovicích a Jablonci již čtvrtým českým klubem, i proto se očekává jeho krátká adaptace na prostředí.

Je to nová výzva, těším se na ni moc! Je to pro mě velký krok vpřed, nová kapitola. Věřím, že se Slavií získám spoustu trofejí. Jak jsem řekl, těším se opravdu moc! Slavia je top klub, jeden z nejlepších v Evropě. Když o mě projevila zájem, neměl jsem důvod váhat. Slavii se dařilo na obou frontách, v lize i v Evropě. To značí velkou kvalitu a já mám radost, že v klubu můžu být.,“ prohlásil pro slavia.cz Schranz, který podepsal smlouvu až do létě 2024.

Slovenského reprezentanta navíc čeká v příštím týdnu účast na Mistrovství Evropy, na které byl i přes zdravotní problémy nominován. „Trápil mě zadní stehenní sval, ale mělo by to být v pořádku. Už jsem začal s tréninkem a postupně se dostávám do úplně plné zátěže. Pracujeme na tom, abych byl brzy zcela fit,“ dodává pro klubový web útočník, jehož jedinou trofejí je vítězství v kyperském poháru za AEL Limassol.

zdroj: slavia.cz, transfermarkt.com, fortunaliga.cz