Nová adresa pro Garetha Balea a Giorgia Chielliniho? Hvězdy mají namířeno do překvapivé destinace

Dohromady nastřádali v průběhu svých bohatých kariér jedenáct mistrovských titulů a přidali také řadu dalších trofejí. Nyní Gareth Bale a Giorgio Chiellini hledají novou výzvu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Patří mezi dlouholeté ikony Realu Madrid, se kterým čtyřikrát zvítězil v Lize mistrů. Dvaatřicetiletý křídelník Gareth Bale bezpochyby patří mezi hvězdy evropského fotbalu, přesto je připravený udělat v kariéře další velký krok. Velšskému reprezentantovi totiž končí na Santiago Bernabéu v létě smlouva a podle listu Washington Post jeho agenti jednají o přesunu do Spojených států.

Velký zájem o něj dlouhodobě má klub z hlavního města D.C. United, který Balea kontaktoval již dříve. Nyní se však zdá, že je odchovanec Southamptonu připravený na odchod do zámoří. D.C. United se již dříve podařilo získat mimo jiné anglickou hvězdu v podobě Wayna Rooneyho, který v klubu strávil dva roky. Ve hře však z pohledu Velšana zůstávají také varianty ukončení kariéry nebo možný návrat do rodného Cardiffu, tedy do druhé nejvyšší anglické soutěže.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bale za Real Madrid odehrál napříč soutěžemi více než 250 utkání, ve kterých dokázal vstřelit 106 branek a u dalších 67 asistoval. V letošním ročníku však zasáhnul do utkání jen šestkrát. Velšský reprezentant však není jediným hráčem, který zvažuje letní přesun do kanadsko-americké Major League Soccer. Podle informací renomovaného italského novináře specializujícího se na přestupovém trhu Fabrizia Romana se totiž do zámoří chystá i další hvězda.

Odejít chce i Chiellini

Tou je kapitán úřadujících mistrů Evropy Giorgio Chiellini, který strávil uplynulých sedmnáct sezón v barvách turínského Juventusu. Dlouholetá opora zadních řad nejen klubu, ale také italské reprezentace je údajně připravena na novou výzvu za oceánem. „Zvažuje opustit Juventus na konci aktuálního ročníku a MLS by mohla být jeho příští destinací. Tato možnost jej láká,“ píše Romano na svém Twitteru.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jeho aktuální smlouva končí v létě 2022, ale nyní je Chiellini připravený zkusit novou výzvu,“ doplňuje italský novinář. Sedmatřicetiletý stoper nastoupil za Juventus napříč soutěžemi k 556 zápasům a výraznou měrou se podepsal pod devět mistrovských titulů. Čtyřikrát slavil také triumf v italském poháru, dvakrát mu po finálové porážce uniklo vítězství v Lize mistrů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články