Maradonu nosil po finále mistrovství světa 1986 na ramenou. V neděli chce stejný kousek předvést s Messim

Určitě se vám vybaví ikonická fotka Diega Maradony s trofejí mistrů světa nad hlavou. Na ramenou ho tehdy nesl Roberto Cejas. V neděli chce v Kataru po finále mistrovství světa stejný kousek předvést s dalším kapitánem Albiceleste.

i Zdroj fotografie: Creative Commons / Nazionale Calcio CC BY 2.0
                   

Ikonická fotografie z finále mistrovství světa 1986 obletěla svět. Božský Diego Maradona s trofejí šampiónů nad hlavou triumfálně nesen na ramenou. Na stadionu Azteca ho nesl Roberto Cejas, přestože nebyl členem argentinského týmu. V neděli bude sledovat finále přímo na stadionu Lusail a scénu si chce zopakovat se současným kapitánem Albiceleste.

Bláznivá odysea na finále mistrovství světa

Před šestatřiceti lety se Roberto Cejas vypravil do Mexika až na finále. Navíc bez lístku. Den před zápasem s Belgií (semifinále) jsem v kanceláři jako blázen řekl, že pokud Argentina vyhraje, pojedu na finále. Kolegové vyprskli smíchy. Nebylo snadné chytit let, koupit letenku a odletět. Byla to docela odysea,“ řekl Cejas radiu Marca.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Do Mexika dorazil den před finále mistrovství světa. Kamarád mi tam sehnal kontakt na člověka, který by mi prodal lístek. Když jsme si pro něj ale přišli, paní mi řekla, že už ho prodala, protože si myslela, že nedorazím,“ pokračuje ve vyprávění. Na zápas se nakonec přece jen dostal.

Sedm lidí na pět lístků

„Bylo nás sedm a měli jsme pět lístků. Dali jsme jednomu z lidí u vstupu pár dolarů mezi lístky a on nás pustil dovnitř. Skončili jsme za brankou, kde Argentina vstřelila první gól. Bylo to neuvěřitelné místo, to nejlepší. Po třetím gólu se to vymklo kontrole a o pár minut později zápas skončil. Lidé se začali dostávat na hřiště, což nebylo snadné, protože v cestě byl příkop a na druhé straně ostnatý drát,“ uvedl Roberto Cejas. Pokušení ale bylo příliš velké. Na hřiště se nakonec dostal a nejen to.

„Nepředstavoval jsem si, že budu v tolika časopisech a že se objeví příběh s Diegem,“ vzpomínal na rok 1986. A jak se vlastně dostal kapitán Argentiny na ramena Roberta Cejase, který měří metr devadesát? „Po mé levé straně zvedli [Pedra] Pasculliho a přede mnou se objevil Maradona. Naznačil mi, že ho musím zvednout. Já ho zvedl a šli jsme na druhou stranu. Druhý den jsem zjistil, že fotografie byla ve všech novinách. Nic víc jsem si nemohl přát,“ popsal vše, jako by se to stalo včera.

Vyhraje v neděli Argentina, nebo Francie?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Benzín a nafta zlevňují, má smysl dělat si zásoby na horší časy? Jen při respektování exspirační doby paliva
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy