Nikolaj Komličenko vyjednává přestup do Ruska

i Foto: ntvspor.net
                   

O přestupu ruského kanonýra Nikolaje Komličenka už se v kuloárech hovoří nějaký ten pátek. Nutno podotknout, že všechna jednání, která doposud proběhla, zkrachovala. Nyní se ale opravdu zdá, že útočník Mladé Boleslavi bude v brzké době měnit kabát. Zájem o něj totiž i nadále projevuje Spartak Moskva, kam sám fotbalista odletěl vyjednávat o případné smlouvě. Vynechal kvůli tomu i soustředění s týmem a pokud projde lékařskou prohlídkou, nejspíš už je ruka v rukávě.

Spartak Moskva o Komličenka stojí dlouhodobě

O čtyřiadvacetiletého rodáka z Krásnodaru ještě nedávno stála Slavia, jenže dohoda o hostování pro jarní část sezóny nakonec nedopadla. Útočníkovi se však otevřely dveře do bohatého Spartaku Moskva, který o něj projevuje zájem dlouhodobě. Nyní vše závisí na výsledku vstupní zdravotní prohlídky a částce, kterou ruský celek nabídne. Pokud budou obě tyto podmínky splněny, jeho přesunu pravděpodobně nic nebrání.

Vedení Mladé Boleslavi je se Spartakem v úzkém kontaktu a hned, jak se dozví podrobnosti, hodlá veřejnost informovat. Zatím ale platí jen to, že Komličenko vynechal soustředění na Maltě, kam klub před pár dny odcestoval.

Fotbalová cesta Nikolaje Komličenka

Nikolaj Komličenko se v české nejvyšší soutěži poprvé objevil už v roce 2016, kdy jej na půlroční hostování přivedlo vedení Slovanu Liberec. Tam ovšem ruský kanonýr neuspěl a proto se následně vrátil zpátky do rodného Krásnodaru. O rok později se vydal do Mladé Boleslavi, kde nejprve působil rovněž na hostování. Jelikož si nevedl vůbec špatně, kluby se nakonec dohodly na přestupu.

Minulá sezóna byla pro Komličenka doslova přelomová. V rámci Fortuna ligy se stal absolutně nejlepším střelcem, druhého Martina Doležela nechal za sebou se čtrnácti brankovým rozdílem. Rovněž překonal rekord Davida Lafaty v počtu vstřelených branek za jeden ročník. Ani teď si útočník rozhodně nevede špatně. S deseti brankami na kontě znovu vede tabulku střelců, o prvenství se dělí s Guélorem Kangou, Martinem Doležalem a Michalem Krmenčíkem.

Pokud k jeho přestupu do Spartaku Moskva opravdu dojde, tuzemští diváci mohou začít smutnit. Na druhou stranu však tento krok mohl přijít ještě mnohem dříve. Komličenko svým talentem totiž nejvyšší soutěž v České republice dávno přerostl a jestli si výkonnost udrží, má před sebou ohromnou budoucnost plnou úspěchů a slavných adres.

Foto: ntvspor.net

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články