Nicolae Stanciu otevřeně promluvil: Ve Spartě jsem se cítil milovaný. Lidé nevědí, co se stalo

Patřil mezi nejvýraznější tváře pražské Sparty a fanoušci jej milovali. Jenže na Letné vydržel jen rok a pak se skrze saudskoarabské Al Ahli ocitnul v týmu největšího rivala z Edenu. Rumunský záložník Nicolae Stanciu otevřeně promluvil o své minulosti.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Rumunský záložník přicházel na Letnou v létě 2016, kdy jej Sparta získala z belgického Anderlechtu. Jak sám Stanciu přiznává, tehdy byl na Letné velmi spokojený. „Zkušenost byla velmi dobrá,“ cituje rumunský deník Gazeta Sporturilor Sport.cz. „Cítil jsem se tam milovaný. Niță, Vătăjelu nebo Chipciu to mohou potvrdit. Měl jsem smlouvu v Anderlechtu, ale rozhodl jsem se jít do Sparty. Bylo mi tehdy čtyřiadvacet a chtěl jsem více hrát,“ přiznává.

Ve Spartě se mi tohle splnilo. V klubu jsem se cítil jako doma. Jenže přišla nabídka ze Saúdské Arábie, kterou klub přijal, a bylo,“ uvedl Stanciu, který tak v lednu přestoupil za zhruba 200 milionů korun do saudskoarabského Al Ahli. „Svého rozhodnutí nelituji. Rozhodl jsem se odejít. O tom, co se tehdy mezi mnou a Spartou stalo, lidé moc nevědí. Bylo mi vytýkáno, že jdu v pětadvaceti letech jinam kvůli penězům,“ dementuje.

iZdroj fotografie: Reuters

Nechtěl jsem opustit Spartu, ale mezi mnou a vedením byly určité věci, které mě donutily zvolit tuto možnost a odejít. V tu chvíli je to bylo nejlepší řešení,“ ví dnes osmadvacetiletý středopolař, který patří k největším osobnostem české nejvyšší soutěže. „Věděl jsem, že když půjdu do Saudské Arábie, vyberu si jeden z největších tamních týmů. I když jsem tam byl, věděl jsem, že se brzy vrátím do Evropy,“ prohlásil.

Proč Slavie? Trpišovský o mě stál

Kdybych šel pro peníze, nevrátím se po pouhých třech měsících,“ dodává rumunský reprezentant, který tehdy vyslyšel vábení pražské Slavie a vrátil se do Česka. Nejdůležitějším důvodem jeho návratu bylo údajně to, že o něj velmi stál kouč Jindřich Trpišovský. Přesto byl přesun na druhý břeh Prahy pro Stancia i jeho rodinu velmi náročný. „V té době jsem neměl účty na sociálních sítích, ale moje žena dostávala spoustu výhružných zpráv,“ dodal.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Opravdu jsem si myslel, že přijedeme do Prahy a nevyjdeme z domu šest měsíců,“ míní s tím, že se přesto rozhodnul vrátit, protože chtěl ve Slavii slavit mistrovské tituly a zahrát si i v Lize mistrů. Jak uzavřel pro rumunský deník Gazeta Sporturilor lidé stále na jeho přestup z Letné do Edenu skrze Saudskou Arábii nezapomněli. „Lidé ani po dvou a půl letech nezapomněli, ale teď žádné problémy nemám, ničeho se nebojím,“ zakončil.

Zdroj: Gazeta Sporturilor, Sport

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Pět důvodů, proč se (my Češi) za volantem chováme tak, jak se chováme. Jinde v Evropě by to neprošlo
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Záběry z helmy ukazují drsný život v první linii: zpustošená krajina zalitá šedými mračny, granáty a kulky prolétající kolem hlavy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství