Nezastavitelný Zlatan Ibrahimovič trhá v zámoří rekordy

i Foto: bbc.co.uk

Zlatan Ibrahimovič neustále dokazuje, že věk je skutečně jenom číslo a záleží pouze na tom, jak staře se člověk cítí. A jemu je, zdá se, pořád dvacet! V dresu Los Angeles Galaxy střílí jednu branku za druhou a díky nedávnému hattricku do sítě Kansas City se mu podařilo překonat dosavadní klubový rekord. V právě probíhající sezóně už dokázal nasbírat 26 branek z pětadvaceti soutěžních zápasů, což se dosud žádnému dalšímu hráči nepovedlo.

Rekord starý 17 let byl konečně pokořen

Střelcům Los Angeles Galaxy vládl od roku 2002 Carlos Ruiz z Guatemaly, který se tehdy trefil čtyřiadvacetkrát. Poté následoval 17 let dlouhý útlum, kdy klub nemohl najít adekvátní náhradu. Čekání ukončil až švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovič, jenž dříve hrával za Paris Saint-Germain, Manchester United, Barcelonu, Inter Milán či Ajax Amsterdam. Ten na Ruize před utkáním s Kansasem ztrácel jednu jedinou branku. Dotáhnout se mu jej povedlo už ve 32. minutě, kdy sice napoprvé neproměnil pokutový kop, ale z následné dorážky už se nemýlil a odčinil tak hrubku, která by za jiných okolností mohla přijít tým velmi draho. V té době totiž Los Angeles prohrávalo 0:1.

Jelikož byl sedmatřicetiletý rodák ze švédského Malmö střelecky při chuti, nezůstalo jen u jednoho gólu. Další přesný úder do soupeřovi sítě zaznamenal božský Zlatan ve druhém poločase, když v 51. minutě zvyšoval náskok svého týmu na rozdíl dvou branek a nutno podotknout, že trefa to byla vskutku nádherná. Na tribunách se okamžitě rozezněl radostný povyk, protože Ibrahimovič se tímto zásahem nesmazatelně zapsal do klubové historie jako nejlepší střelec v rámci jedné sezóny.

Fotbalisté Los Angeles se rázem dostali na koně a v posledních deseti minutách utkání už suverénně kráčeli k vítězství se skóre 6:1 na výsledkové tabuli. Poslední branku domácích vstřelil stylově právě Ibrahimovič, který gólovou smršť Galaxy započal. Radost z jeho další krásné branky mu nepokazila ani poslední trefa hostí. Švédský kanonýr se svými týmovými kolegy zvítězil 7:2 a mohl být právem spokojený. Navíc zaznamenal v pořadí již třetí hattrick od svého přesunu do USA.

Zlatan může pokořit ještě další metu, pokud mu forma vydrží

Hvězdný útočník pokořil významný milník klubu, v jehož barvách aktuálně kroutí již druhou sezónu. Nyní se před ním otevírá další velká výzva – pokud ještě dvakrát rozvlní soupeřovu síť, stane se nejlepším střelcem americké MLS v historii! Tento titul doposud náležel Carlosi Velovi z FC Los Angeles, ale jak Zlatan dokazuje, tak časy se mění a nic není pevně dané!