Neymar zažívá krušné chvíle na všech frontách

i Foto: tsn.ca
                   

Brazilská hvězda světové extratřídy Neymar se v poslední době topí v problémech. Nejen, že celým fotbalovým světem nedávno otřásla zpráva o jeho údajném znásilnění, za což mu mimochodem hrozila stopka od fotbalového svazu, ještě ke všemu na 100 % vynechá nadcházející mistrovství Jižní Ameriky. Brazilec se totiž zranil během přípravného utkání s Katarem a podle posledních informací je jeho zdravotní stav natolik vážný, že jej čeká opravdu dlouhá rekonvalescence. Jak se říká: Když se daří, tak se daří…

Co se Neymarovi vlastně přihodilo?

Není žádným tajemstvím, že je Neymar značnou částí široké veřejnosti považován za notorického simulanta, který je ochotný spadnout v každé situaci, která může ve prospěch jeho týmu vymodlit slušnou gólovou příležitost. Možná i proto jej Boží mlýny v posledních dnech melou jako o závod. Sedmadvacetiletého fotbalistu trápí po celou dobu trvání uplynulé sezóny problémy s kotníkem, který během přípravného utkání Brazílie s Katarem definitivně vypověděl službu.

V duelu s výrazně slabším soupeřem Brazílie jasně dominovala a po právu zvítězila 2:0, nicméně její největší současná hvězda Neymar se z trávníku poroučela již ve dvacáté minutě prvního poločasu. Na vině byl neobratný skluz jednoho z katarských protihráčů, kvůli němuž se útočník nekontrolovaně skácel k zemi, načež stadion opouštěl o berlích a v doprovodu zdravotníků. Všem brazilským příznivcům bylo v té chvíli jasné, že je zle.

Neymar kvůli poraněnému kotníku vynechal značnou část druhé poloviny sezóny za PSG, nyní je jeho zdravotní stav ještě vážnější. Brazilská fotbalová federace veřejně prohlásila, že se jedná o natržené vazy v inkriminované oblasti. V národních barvách se přitom objevil poprvé po půl roce, v předposledním reprezentačním zápase si pro změnu poranil nárt.

Jakou dohru bude mít aféra kolem údajného znásilnění?

Nedávno jedna nejmenovaná žena obvinila slavného fotbalistu, že ji měl údajně v květnu tohoto roku v Paříži znásilnit. Okamžitě tím spustila vlnu mediálního tlaku, který dával Neymarovi opravdu zabrat. Do přípravného utkání s Katarem se stranil veřejnosti a situaci nejdříve nijak blíže nekomentoval, pouze vyslovil své rozhořčení s tím, že si žena celou příhodu vymyslela s úmyslem poškodit jeho osobu a strhnout na sebe pozornost. Následně bez jejího souhlasu sdílel na instagramu fotografii, která prý měla dokázat jeho nevinu. Brazilec si nicméně tímto rozhodnutím spíše uškodil.

Policie dosud nedošla k jasným závěrům, takže je poměrně brzy hledat v příběhu skutečného viníka. Trenér brazilské reprezentace Tite ovšem připustil, že právě se odehrávající kauza má na mužstvo značný vliv:

„Nejsme lhostejní. Jenom doufám, že se to vyřeší.“

Tite i tak povolal hvězdu do svého národního výběru a počítal s ním na Copa América, kterou ale s ohledem na zdravotní stav stejně nakonec nestihne. Neymar to momentálně zkrátka nemá jednoduché a zmar se hrnou ze všech stran…

Foto: tsn.ca

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články