Neymar promluvil o tlaku veřejnosti i svém nevhodném chování

Foto: express.co.uk

V PSG neplánoval, chtěl si vytrucovat návrat do Barcelony. Vedení klubu jeho přání nakonec vyslyšelo, ovšem pouze za předpokladu, že jej katalánský velkoklub dostatečně ocení. O pár měsíců později je jasné, že odchod Neymara se odkládá na dobu neurčitou a fotbalista bude i nadále hájit zájmy Paris Saint-Germain. V úvodních zápasech to od fanoušků pořádně schytal a nutno podotknout, že naprosto zaslouženě. Některá veřejná vyjádření si určitě mohl opustit. Brazilec ovšem dokázal vztek a frustraci přetavit v něco pozitivního. Zatím má za sebou tři ligová utkání tohoto ročníku a ve všech případech předvedl nadstandardní výkon. Usmíří si tím domácí tribuny?

Neymarova snaha o přestup nakonec vyšla vniveč

Sedmadvacetiletý Neymar se stal nejdražším fotbalistou historie před dvěma lety, když po neshodách s vedením odešel z Barcelony do francouzského PSG za 222 milionů eur. Dobrá investice? Jak se to vezme. Brazilec sice během každého vystoupení patřil mezi nejlepší hráče na hřišti, limitovala jej ovšem četná zranění a poměrně často se také zasadil o zájem novinářů svými emotivními reakcemi. Vzpomínáte například na napadení fanouška? Našlo by se toho mnohem víc. Neymarovi postupem času stoupla sláva do hlavy a PSG s ním začalo ztrácet trpělivost.

Když skončila sezóna a přišla letní pauza, hvězdný útočník se rozhodl odejít. Vysnil si návrat do Barcelony, která to s ním i přes všechny problémy v minulosti hodlala zkusit ještě jednou. Neymar se dokonce odmítl zapojit do přípravy PSG, protože už se jednoduše viděl jinde. Měsíc se s měsícem sešel a jednání definitivně padla. Mnozí proto uvažovali, jak to s Neymarem bude dál. Fotbalista začal nový ročník na listině zraněných. V momentě, kdy zdravotní komplikace vyřadily další útočné hvězdy Paříže Edisona Cavaniho a Kyliana Mbappého, musel se na trávník vrátit.

Neymarova plánovaná zrada leží příznivcům PSG v žaludku

Během prvních minut si samozřejmě vypil pohár hořkosti až do dna. Domácí fanoušci na něj ze všech stran bučeli a je jasné, že vzájemná láska už nikdy nebude obnovena. On však musel dokázat, že může být klubu i za této situaci přínosem. V prvních třech zápasech se blýskl dvěma krásnými brankami, kterými navíc rozhodl o konečném výsledku. Tím si snad alespoň část příznivců získal na svou stranu. Následně prohlásil, že hráč jeho formátu to nemá jednoduché. Každý od něj totiž očekává zázraky, které jakožto lidská bytost nemůže zaručit.

V nedávném rozhovoru pro britský deník Mirror přiznal, že za nevoli fanoušků si může v podstatě jen on sám. Snaží se ovšem ze všech sil napravit škody a také zamezit dalším případným potížím:

„V zásadě nejsem příliš výřečnou osobo, držím se většinou stranou a nechávám si věci pro sebe. Jenže někdy se něco ve mně zlomí a dostanu se až do bodu, kdy vinou frustrace a vzteku vybouchnu. Pak obvykle řeknu nebo udělám něco, čeho následně lituji. Snažím se však na sobě pracovat, musíte se mnou mít trpělivost.“

Že by se v Neymarovi konečně hnulo svědomí? Pokud ano, může to dokázat jedině v praxi, na plané řeči už fanoušci PSG neslyší.

Foto: express.co.uk