Neymar opět v problémech! Od PSG vyfasuje tučnou pokutu!

i Foto: goal.com
                   

Jako by toho v poslední době neudělal už přespříliš! Neymar je sice fotbalistou s nesporným talentem od Pána Boha, ale mnohem častěji než skvělé útočné akce na trávnících jej zdobí skandály, které se kolem něj množí jako na běžícím páse. K obvinění ze znásilnění, rvačce s fanouškem či zabavení veškerého jeho majetku policií se nyní připojilo trestuhodné pohrdání klubem Paris Saint-Germain, který za něj před časem neváhal zaplatit rekordních 222 milionů eur. Co vlastně známý průšvihář provedl a jaké bude mít jeho neuvážené konání následky?

Hvězdné manýry zřejmě dosáhly vrcholu

Neymar se dlouhodobě netají svými zaječími úmysly odejít z PSG, kde se podle svých slov necítí šťastný a na povrch také vyplavaly spekulace o tom, že nemá dobré vztahy s vedením klubu. Zájem o něj překvapivě projevila katalánská Barcelona, kterou před dvěma lety za bouřlivého zájmu široké veřejnosti opouštěl prakticky ze stejných důvodů jako nyní. Jelikož se kauzy kolem brazilského útočníka neustále opakují nebo se alespoň hodně podobají, dovolíme si tvrdit, že problém nejspíše nebude na straně klubů, ale spíše hráče samotného. Svou pověstnou aroganci nyní předvedl při začátku letní přípravy.

Jak je všem zainteresovaným čtenářům určitě jasné, tak přestup Neymara do Barcelony ještě ani zdaleka není hotovou věcí. Žádné oficiální stanovisko dosud ani jeden klub nevydal, smlouva nebyla rozvázána a ani další podepsána. Sedmadvacetiletý útočník s talentem pro teatrální pády ovšem nehodlá respektovat zaběhlé standardy spolupráce mezi zaměstnancem a jeho zaměstnavatelem a proto se jednoduše nedostavil „do práce“. Pařížský klub se k celé kauze vyjádřil na svých oficiálních stránkách následovně:

„Neymar měl dnes dorazit na předsezonní aktivity s týmem, v domluveném čase a na místě ale nebyl, a to bez předchozího souhlasu klubu. Klub toho lituje a podnikne odpovídající kroky.“

Mstí se Neymar, že PSG blokuje přestup?

Vedení katalánského giganta, v jehož službách můžeme vídat například skvělého Lionela Messiho, již dříve avizovalo, že by se návratu svého bývalého hvězdného útočníka nebránilo. V cestě tomuto transferu ale podle všeho stojí představenstvo PSG, které se nehodlá jedné ze své největších ikon s horou problémů vzdát.

Neymar se tedy mohl rozhodnout i za cenu tučné pokuty začít bojkotovat veškeré plány pařížského celku a hrát si na „trucující děcko“, kterému kamarádi na pískovišti sebrali bábovičku. Otázkou ovšem je, jestli by jeho tužby mělo PSG vyslyšet. Tím by totiž do světa vyslalo signál, že hráč si může dovolit naprosto cokoliv a vždycky se mu podaří dosáhnout svého.

Neymar má v Paříži smlouvu do roku 2022 a letos toho příliš odehrát nezvládl, jelikož jej limitovalo zranění. Kvůli tomu dokonce nestihl ani jihoamerický šampionát Copa América, který Brazílie naprosto ovládla. Zdá se, že i bez něj mohou celky normálně fungovat a dosahovat úspěchů. To by si měl Neymar nejspíš uvědomit, aby konečně pochopil, že na světě není jen on sám…

Foto: goal.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články