Zranění Pernicy? Ještě nevíme přesně, ale nevypadá to dobře, přiznal trenér Plzně Bílek

Duel s Jabloncem sice dokázala Plzeň otočit, radost z výhry ale trenérovi Bílkovi kalí pořádný problém. Zřejmě bude mít vliv na zbytek sezony.

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Kdyby po půli hry vedla Plzeň nad Jabloncem 3:0, nikdo by se určitě nedivil. Viktoriáni na hřišti dominovali, pálili ale jednu šanci za druhou. „Sehráli jsme velmi dobrou první půli, dobře jsme kombinovali. Jablonec měl náročnější program, hráli v týdnu zápas. Chtěli jsme, aby jeho hráči hodně běhali, přenášeli jsme těžiště hry, to se nám dařilo. Vytvářeli jsme si nebezpečné situace, ke konci půle dali gól. Z naší strany byl první poločas velmi dobrý,“ řekl na tiskové konferenci trenér Michal Bílek.

Plzeň pálí ze všech pozic, jenže slepými

Po změně stran mohli domácí své vedení pojistit. Místo toho ale dovolili Jablonci otočit zápas na 1:2. „Škoda, že jsme nepřidali druhý gól, šance jsme na to měli. V zápase jsme dali čtyři tyčky, další situace jsme neproměnili. Tohle nás sráží, že nejsme schopni dorazit soupeře a pak dostaneme gól z kategorie hodně laciných,“ pojmenoval trenér aktuálně největší bolest Západočechů.

iZdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň

V závěrečné patnáctiminutovce nakonec vystřílel Viktorii Plzeň vítězství dvěma góly Matěj Vydra. V tomto duelu se v zakončení nedařilo Tomáši Chorému, který dvakrát trefil tyč a neproměnil i další šance. „Po Mladé Boleslavi měl zdravotní problémy (s kolenem), ve čtvrtek s námi absolvoval první trénink. Cítil se dobře, proto šel do zápasu. Pro nás je nesmírně platný ve všech směrech. V ofenzivě je gólový, byť se teď neprosazuje, ale do šancí se dostává. Góly ve zbytku bude dávat, o tom jsem přesvědčený,“ nepochybuje Bílek.

Problém s obranou

Největší potíží je pro Plzeň ztráta Luďka Pernicy. Zkušený stoper nastupuje pravidelně vedle kapitána Luďka Hejdy, v sobotu musel ze hřiště neplánovaně kvůli zranění. Jak je to vážné? „Nevíme to ještě přesně, ale nevypadá to dobře. Pravděpodobně se jedná o poškozený zkřížený vaz (v koleni),“ poznamenal plzeňský kouč. Je tak dost možné, že má Pernica po sezoně. 

Promluví ještě Plzeň do boje o titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články