Neuvěřitelný zápas v Serii A: Hosté čelili 20 rohům a 46 střelám, přesto málem slavili šokující vítězství

Představte si, že fandíte fotbalovému týmu, který patří k širší špičce ligy a na váš stadion přijede poslední tým tabulky. Domácí hráči outsidera drtí. Kopou dvacet rohů, připíšou si 46 střel, ale místo jasného vítězství málem nemají ani bod. Že je to pohádka? Kdepak, neuvěřitelný zápas přineslo předposlední kolo italské ligy.

i Zdroj fotografie: AS Řím

Fotbalistům AS Řím se v poslední době v lize nedaří. Z pěti uplynulých kol má jen tři body. Bojuje přitom o udržení šestého místa, které zajišťuje účast v Evropské lize a potřebují každý bod. Vstupenku do EL mohou vlci ale získat i vítězstvím ve finále Konferenční ligy. V předposledním kole Serie A hostili poslední Benátky a podle předpokladů mělo jít o jasnou záležitost. Na hřišti měli domácí hráči drtivou převahu, výsledek tomu ale dlouho neodpovídal. Benátky šly do vedení hned v první minutě a i když byl po půlhodině vyloučen Kiyine, stav 0:1 trval až do 76. minuty.

Vlci pálili ze všech pozic

Nakonec více než 63 tisíc diváků vidělo neuvěřitelný zápas. Mourinhův tým přitom mačkal outsidera jako citrón. Vlci čtyřikrát nastřelili břevno a branka pro ně dlouho byla zakletá. Vyrovnali až ve zmiňované 76. minutě Shomurodov. O dění na hřišti ve druhém poločase hodně vypovídají statistiky. Například střely 33:2 (!) a rohy 15:1. Abraham, El Shaarawy, Pellegrini nebo Zalewski se určitě při vzpomínce, jaké tutovky neproměnili, drží za hlavu ještě teď.

iZdroj fotografie: AS Řím

Nastavení? Drama jako od Shakespeara

Už běžela šestá minuta nahrazení, když AS Řím zahrával roh a po skrumáži před brankou se domácí fotbalisté mocně dožadovali odpískání penalty za ruku. Rozhodčí to odmítal a zatímco žlutočervení věnovali pozornost protestům, utekli dva hráči Benátek do brejku. Johnsen obhodil vybíhajícího Patricia, ale přihrávka Hapsovi před prázdnou branku nebyla ideální a Pellegrini míč v poslední chvíli odkopl.

To ale nebylo vše. O slovo se totiž přihlásil VAR, který několik minut kontroloval, jestli přece jen AS Řím nebude kopat penaltu. Nervozita stoupala. Hráči obou týmů se nervózně tlačili na rozhodčího a došlo i na strkanice. Tammy Abraham už stál s míčem nachystaný v šestnáctce, VAR ale desítku neposvětil a hlavní arbitr zápas ukončil. Konečné skóre? 1:1.