Neúspěchy Baníku mají první následky. Ostrava mění sportovního ředitele, nahradí jej legenda West Hamu

Ostravský Baník reaguje na sportovní neúspěchy v posledních měsících a mění své sportovní vedení. Dosavadního šéfa Aloise Grussmanna nahradí legenda anglického West Hamu United.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava
                   

Čtrnáctá příčka tabulky, deset bodů a pouhé dvě výhry. Takový je účet ostravského Baníku po deseti odehraných ligových kolech. Slezský klub zažívá nejhorší start do nového ročníku v novodobé éře, navíc má za sebou také nepříliš úspěšné letní přestupové okno. Majitel Baníku Václav Brabec sice před několika týdny vyjádřil podporu sportovnímu řediteli Aloisi Grussmannovi, přesto se nyní rozhodl pro změnu ve vedení sportovního úseku.

Novým jménem ve vedení ostravského klubu je bývalý brankář West Hamu United nebo Queens Park Rangers Luděk Mikloško, který se do moravskoslezské metropole vrací po 33 letech. „Rozhodli jsme se ho oslovit z několika důvodů. Z řady rozhovorů, které jsme spolu vedli, i svým pohledem na fotbal mě přesvědčil, že má Baníku co dát,“ přiznal na stránkách klubu Brabec s tím, že šedesátiletý funkcionář má řadu cenných zkušeností.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Když k tomu připočteme jeho vztah k Baníku a dlouholeté manažerské zkušenosti ze zahraničního i tuzemského fotbalu, je pro nás cenné takového člověka v klubu mít,“ dodal. Sám Mikloško přiznává, že aktuální prioritou je posun mužstva trenéra Pavla Vrby směrem vzhůru. „Musíme zaměřit hlavně na dění kolem A-mužstva. Víme, jaká je situace. Nenacházíme se tam, kde bychom chtěli být,“ uvedl a jedním dechem dodal, že Slezané se chtějí připravit na nadcházející přestupové okno.

Mikloško: Hledáme lidi se správným okem

Musíme začít pracovat na skautském systému. Potřebujeme vybrat lidi se správným okem, kteří jsou schopni vybrat ty správné hráče k doplnění kádru,“ míní Mikloško, který se těší i na pokračování s bývalým sportovním šéfem Aloisem Grussmannem. Ten v klubu zůstává, avšak v jiné roli. „Takových pracovitých lidí se zkušenostmi a charakterem je málo a jsem rád, že Lojza v Baníku je,“ komentoval.

Cítíme, že jedny z věcí, na kterých teď rovněž musíme zapracovat, jsou vytvoření koncepce skautingového oddělení a zkvalitnění procesu posunu jednotlivých hráčů mezi kategoriemi až do dospělého fotbalu, což by teď měla být hlavní Lojzova parketa,“ zakončil.

Dokáže Mikloško pozvednout Baník?

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování