Nespokojený Trpišovský po porážce s Plzní: Mentálně nejhorší výkon. Co mu vadilo?

Pražská Slavia poprvé v aktuálním ligovém ročníku padla. Jak komentoval domácí porážku proti Viktorii Plzeň kouč Jindřich Trpišovský a co mu vadilo?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

Nečekaná prohra a dvoubodová ztráta na čelo. Pražská Slavia v domácím prostředí nečekaně padla i přes brzké vedení. Ve 13. minutě dokázal míč hlavou zkrotit Mick Van Buren čtvrtou brankou v sezóně. Tempo hry však po prvním gólu uvadalo a ve druhé půli byli výrazně aktivnější hosté. Odměnou jim byla vyrovnávací branka v 64. minutě poté, co centr Sampsona Dweha poslal do sítě Erik Jirka. Slovenský střelec se podepsal i pod vítěznou branku o patnáct minut později, kdy únik chladnokrevně zakončil.

Slavia tak poprvé v aktuálním ligovém ročníku prohrála a propadla se na druhou příčku tabulky. „Ztratili jsme dobře rozehraný zápas, kdy se nám podařilo dát první gól a o půli jsme vedli,“ kroutil hlavou po zápase kouč sešívaných Jindřich Trpišovský. Podle zkušeného stratéga se výkon jeho svěřenců postupem času zhoršoval, naopak Plzeň se zlepšovala. „Dobře jsme si ho rozehráli, bohužel góly jsme soupeři darovali, chyběla nám soubojovost, agresivita, chtění ty souboje vyhrát,“ prohlásil nespokojeně.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Červenobílým se navíc podle Trpišovského nedařilo vytvořit si závěrečný tlak. „Byla z toho jen jedna střela a jedna standardka. Ve druhé půli jsme ztratili tvář a soupeře pustili do hry, což jsme nechtěli,“ prohlásil s tím, že Slavia ve druhé půli ztrácela na všech frontách. „Statistiky vypovídají o tom, že Plzeň hrála velice dobře, byla silná na balonu. Měli jsme strašně problémů s Traorém v prostředku, vyhrával hrozně moc soubojů,“ prohlásil na adresu svého bývalého svěřence, který v létě zamířil ke konkurentovi.

Trpišovský: Prohrávali jsme moc osobních soubojů

Zkušenému stratégovi tak nejvíce vadila absence zarputilosti. „Nebyli jsme tak agresivní a bojovní, dostatečně nechutní, jako umíme být. Na můj vkus jsme prohráli strašně moc osobních soubojů, hlavně ve druhém poločase. V něm se těžiště hry posunulo k naší brance a někdy jsme míče odebírali jen za cenu faulů. To je pro nás největší věc, kterou si musíme vyhodnotit,“ dodává s tím, že aktuální postavení v tabulce jej netrápí.

Ztratili jsem tři body, prohráli jsme zápas před domácími fanoušky. Byl to mentálně jeden z nejhorších výkonů za poslední dobu. Tabulka mě teď trápí nejméně, nejvíce mě trápí, proč jsme nedohráli dobře rozehrané utkání. Je to první prohra v sezoně, ztráta, doma jsme padli po dlouhé době. V hlavě mi ale aktuálně nejvíce leží druhý poločas a důvody našeho výkonu,“ zakončil. Sešívaní se již nyní musí soustředit na náročný program, ve čtvrtek je v rámci Evropské ligy čeká AS Řím.

Prohrála Slavia proti Viktorii Plzeň zaslouženě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články