Neprofesionalita? Bohemians schytávají kritiku za odchody několika opor, klub se brání

Pražští Bohemians hlásí dva výrazné odchody. Klub opouští letité opory v podobě Patrika Le Gianga a Kamila Vacka, vedení klubu z Ďolíčku však sklízí kritiku za to, jakým způsobem byly odchody realizovány.

i Zdroj fotografie: El Loko, Ďolíček sign at entrance, CC BY 4.0
                   

Osm zápasů. Tolik odehráli slovenský brankář Patrik Le Giang a bývalý reprezentační středopolař na podzim v dresu Bohemians, pro jarní část však již v klubu pokračovat nebudou. Do zimní přípravy se ani jeden z hráčů nezapojil a oba mají svolení hledat si půl roku před koncem smlouvy nové angažmá. Pro čtyřiatřicetiletého Vacka, který v Ďolíčku strávil čtyři sezóny, šlo o velké překvapení.

Pořád jsem věřil, že se ta situace zlomí. Že zase budu častěji nastupovat a klukům pomůžu,“ svěřil se pro iDnes bývalý hráč pražské Sparty, italského Chieva, izraelské Haify nebo dánského Odense. „Trenér se mnou přestal mluvit. Průběžně jsem se o své pozici bavil se sportovním ředitelem, protože tam pořád bylo hodně nejasností. Pak ale přišel šok,“ nastiňuje okolnosti svého odchodu Vacek.

iZdroj fotografie: El Loko Foto, Kamil Vacek, CC BY 4.0

I když naše dohoda v průběhu podzimu zněla jinak, na přelomu roku mě kontaktoval sportovní ředitel pan Držmíšek zprávou, že už nejsem součástí áčka. Že se mi prodlužuje dovolená a můžu si hledat nové angažmá,“ pokračuje. „Myslím, že takové záležitosti by se měly řešit trošku jiným stylem. Minimálně dialogem a u stolu. Nepřišlo mi to úplně fér,“ doplnil zkušený záložník.

Komunikace s hráči? Neprofesionální, tvrdí Neumann

Podle informací sport.cz se podobná situace opakovala také v případě devětadvacetiletého Le Gianga, který v zeleném dresu strávil tři sezóny. „Také komunikace s ním, potažmo s jeho agentem ze strany Bohemians 1905 drhla. Slušně řečeno, byla neprofesionální,“ píše ve svém komentáři bývalý hráč Bohemians, Slovanu Liberec nebo Jablonce Robert Neumann. „Takto citlivá záležitost musí mít jistou formu a úroveň,“ doplňuje.

iZdroj fotografie: MFK Karviná

K celé situaci se nyní vyjádřil i samotný klub skrze předsedu představenstva a generálního sponzora Dariusze Jakubowicze. „Tento komentář je konstrukcí lží, polopravd a neúplných informací,“ píše. „Oba hráči nám potvrdili, že se odmítli k této věci autorovi vyjádřit,“ dodal s tím, že zvažuje osvětlení odchodů Vacka a Le Gianga v Ďolíčku. „Uvedení detailů by vneslo do spekulací jiné světlo, zatím jsme však nechtěli věc medializovat,“ přiznal.

Vacek vyjádřil lítost nad rozhovorem, uvedl Jakubowicz

Současná interpretace není založena na pravdě,“ uvedl a dodal, že po svém vyjádření se klubu ozval sám Kamil Vacek, který vyjádřil lítost nad chápáním rozhovoru. „Rozhodně věc nechtěl stavět tak, že byl z ničeho nic bez předchozích jednání s klubem náhle ukončen pouhou esemeskou, jak je nyní v médiích a mezi fanoušky chápáno. Jednání s Kamilem o jeho budoucnosti v klubu probíhala od léta,“ nastiňuje Jakubowicz.

iZdroj fotografie: Bohemians 1905

Dokonce mu Bohemka podala pomocnou ruku při hledání nového působiště. Inkriminovanou zprávu od sportovního ředitele máme k dispozici my, má ji Kamil, a tak to zatím zůstane. Bohemka se takto k hráčům nechová a nebude,“ zakončil ve vyjádření.

Zdroj: Bohemians 1905, Sport.cz, iDnes

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články