Nepomohl Hušbauer ani Petrák. Druholigové Drážďany jsou blízko sestupu

Nepomohly ani příchody silných osobností. Účastník druhé nejvyšší německé soutěže z Drážďan je blízko sestupu. V předposledním kole soutěže sice zvítězil na hřišti Sandhausenu, jeho záchrana je však už teoretická. 

„Je to brutální. Až do posledního hvizdu jsme si mysleli, že stále máme šanci. Pak ale přišla informace z Karlsruhe a teď je to hodně hořké a neuvěřitelně smutné,“ smutnil po utkání stoper Jannis Nikolaou. Po remíze Karlsruhe proti Bielefeldu by totiž Drážďany potřebovaly v posledním ligovém kole porazit Osnabruck rozdílem patnácti branek.

Ondřej Petrák. (zdroj: facebook.com/dynamodresen.de)

„Děláš si srandu nebo co? Chceš být vtipný?“ ohradil se kouč Markus Kauczynski dotazu německého reportéra, jakou víru má v záchranu v 2. Bundeslize. „Je to absolutně nereálné. V posledních týdnech jsme ale tvrdě bojovali a já musím smeknout klukům klobouk. Teď hrajeme o čest,“ dodal.

Děkovačka na letišti

Fanoušci Drážďan, kteří patří mezi nejvěrnější v Německu, bojovný výkon ocenili a na svůj tým nedají dopustit. Po příletu ze Sandhausenu na hráče čekala více než stovka příznivců, kteří svým svěřencům zatleskali a zazněla i řada chorálů.

Přivítání fotbalistů Drážďan na letišti. (zdroj: facebook.com/dynamodresen.de)

Tým, ve kterém hostuje Ondřej Petrák z Norimberku i Josef Hušbauer z pražské Slavie doplatil i na tréninkové manko v době koronavirové krize. Hned tři hráči Dynama byli pozitivně testování na koronavirus a celý klub byl ve čtrnáctidenní karanténě. „Když dalších čtrnáct dní vynechají trénink, tak budou potřebovat další tři čtyři týdny, aby se dostali do nějaké kondice a mohli začít hrát bez strachu ze zranění,“ řekl tehdy Hušbauerův manažer Ondřej Chovanec.

Dynamo soutěže tak pravděpodobně sestoupí do třetí ligy po čtyřech letech. Osminásobný mistr bývalé východoněmecké nejvyšší soutěže získal po restartu ligy v osmi kolech jen sedm bodů. Situace se tak mění i pro Josefa Hušbauera, jehož hostování se mělo v případě záchrany v soutěži změnit na přestup. Třicetiletý záložník se tak nejspíše vrátí do zpět do Čech.