Není to správné, takové věci na fotbal nepatří, říká stoper Sparty Hancko o transparentu White Lives Matter

(zdroj: sparta.cz)

Patří ke stavebním kamenům současného sparťanské obrany, přesto ho letenský klub může brzy ztratit. Řeč je o dvaadvacetiletém stoperovi Dávidu Hanckovi, který ve Spartě hostuje z Fiorentiny a o jeho přestupu natvralo se spekuluje od začátku jarní části. „Na to, jestli zůstanu, nedokážu odpovědět. Je to nyní na klubech a já musím čekat. Jak jsem řekl, velmi rád bych nadále hrál za Spartu,“ řekl v rozhovoru pro šport.sk.

Spartě pomohl k zisku prvního triumfu po šesti letech. „Věřil jsem, že pohár můžeme získat. Dělali jsme pro to všechno, dokázali jsme zvládnout těžké zápasy, ať už semifinále s Plzní nebo Ostravou. Dokonce se nám podařilo otočit i finále,“ řekl. „Taky spoustu našich chlpců hrálo finále poprvé. I tam se potvrdilo, že jsme skvělá parta, která dokáže zvládnout i težké situace. Osobně mne velmi těší, že se podařilo získat trofej se Spartou hned za svůj první rok v klubu,“ dodal.

Vyjádřil se i k videu, které koluje na sociálních sítích, ve kterém Hanckův případný přestup doporučuje i Ladislav Krejčí. „Bylo to v eufórii po vítězném finále v poháru a bylo to myšleno trošku ze srandy. Na druhé straně, určitě je na tom něco pravdy,“ usmívá se Hancko. „Když se mi totiž začalo dařit, začalo se dařit i celému mužstvu. Jsem za to rád a i v kabině si to s klukama užívám. Odráží se to i na hřišti a Láďova slova jsou pro mne velkým komplimentem,“ přiznává.

V rozhovoru pro šport.sk rovněž zmínil svůj názor na transparenty hlásající heslo White Lives Matter, které se objevovaly na tribunách. „Není to správné, takové věci nepatří na fotbal. Fanoušci by měli fandit hlavně svému týmu, tak je to správně,“ řekl. „Při oslavách na balkoně začli fanoušci něco křičet na Stanciua a my jsme hned přestali. Fanoušci to vypozorovali a okamžitě to ukončili. Jak říkám, měli by fandit svému klubu, to je to podstatné,“ dodal.

Hancko v dresu italské Fiorentiny. (zdroj: twitter.com/violanation)

Slovenský reprezentant odehrál v dresu 23 utkání, ve kterých dokázal vstřelit tři branky. Svůj čtyřiadvacátý a možná poslední start v letenském dresu si může připsat už v dnešním utkání proti mistrovské Slavii. „I když je o všem rozhodnuté, je to pro nás jakési finále. Bude to pro nás nejcennější duel. Nejen pro nás, ale i pro všechny fanoušky. Určitě by jsme se jim chtěli odvděčit za celou sezónu,“ svěřil se Hancko.