Nenáviděný i milovaný Tomáš Chorý. V nominaci na EURO by neměl chybět

Měl by trenér národního týmu Ivan Hašek nominovat na EURO útočníka Plzně Tomáše Chorého? V současné formě by měl mít místo jisté. Nebo ne?

i Zdroj fotografie: FC Viktoria Plzeň
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

S blížícím se mistrovstvím Evropy stále častěji fanoušci i novináři řeší, které hráče by trenér národního týmu měl vzít na EURO. Jedním z hlavních témat je složení útoku. Koho vzít k Patrikovi Schickovi (pokud bude zdravý)? Rozhodně je z čeho vybírat: Černý, Hložek, Kuchta, Chytil, Jurečka a samozřejmě také Tomáš Chorý. Právě poslední jméno bude asi nejkontroverznější. Měl by Ivan Hašek nominovat plzeňského útočníka na nejbližší dvojzápas národního týmu?

Chorý hraje v životní formě

Pokud jde o typologii hráče, je Tomáš Chorý jiný než ostatní zmiňovaní útočníci. Je pravděpodobné, že si trenér Hašek do reprezentace pozve různé typy útočníků pro případnou změnu herního systému. Dvoumetrová plzeňská věž hodně těží ze své výšky a třeba jen na závěry zápasů představuje do standardek téměř ideální volbou. Chorý navíc hraje v životní formě. Skvěle si sedl Šulcem, který si také hodně hlasitě říká o nominaci. Třeba ve šlágru proti Spartě byl „Choras“ hodně vidět. Vstřelil dva góly a skvělý přehled ukázal při trefě Šulce, když krásně mezi nohami pustil míč na lépe postaveného spoluhráče.

Tomáš Chorý je kvůli špinavému stylu hry u soupeřů hodně neoblíbený.
iZdroj fotografie: FC Hradec Králové

Chorý zvládá i mezinárodní konkurenci. V letošní sezoně rozhodl v Konferenční lize oba zápasy s Dinamem Záhřeb. Když hrála Viktoria Ligu mistrů dokázal dvakrát skórovat do sítě Barcelony. A skvěle odehrál i debut v reprezentaci, který přišel až v samém závěru kvalifikace na EURO. Český tým nesměl v Olomouci prohrát a Tomáš Chorý byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti. Při prvním gólu krásně asistoval Douděrovi, druhý pak sám vstřelil.

Nepochopitelné blikance

Samozřejmě je potřeba zmínit, že v jeho neprospěch mluví občasné blikance. Umí hrát hodně důrazně, někdy i za hranou. Deník Sport označil jeho hru jako hodně špinavou. Ale pak jsou tu neomluvitelné zkraty. Jako například hlavička Sörensenovi hned ve dvou utkáních se Spartou. Podobných prohřešků má Chorý na kontě mnohem víc. Jako zázrakem ho v české nejvyšší soutěži rozhodčí nikdy nevyloučili. Kvůli jeho stylu hry je u soupeřů značně neoblíbený. Mít ho v týmu by ale asi chtěl každý. Dá mu Ivan Hašek šanci? Měl by, protože v současné době u Chorého výrazně převažují plusy.

Měl by Tomáš Chorý být v nominaci na EURO?

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články