Nemůžu mít alibistické kecy, měli jsme to zvládnout, smutnil kouč Baníku Smetana po remíze se Slavií

Ostravský Baník zvládl prodloužit svou sérii bez porážky na sedm utkání i proti úřadujícímu českému šampionovi. Přesto může litovat toho, že obrat proti pražské Slavii nedokončil a ta si z Ostravy veze bod.

i Zdroj fotografie: FC Baník Ostrava

Baník přitom do utkání nevstoupil vůbec dobře. Po dvaceti minutách hry prostřelil domácího brankáře Viktora Budínského hostující Ivan Schranz a otevřel skóre. Druhou trefu sešívaných přidal ve 29. minutě Tomáš Holeš, který se nejlépe zorientoval ve vápně a mířil přesně. Ostrava dokázala snížit až krátce po start druhé půle, kdy se po centru Jiřího Klímy prosadil střídající Ladislav Almási.

Jeden z klíčových momentů utkání nastal v 51. minutě, kdy hostující Oscar bezohledně fauloval ostravského Jiřího Jurošku a vysloužil si červenou kartu. Baník převahu zužitkoval a po dvaceti minutách dokázal vyrovnat zásluhou pumelice Filipa Kaloče. Drama však nebralo konce. V 81. minutě zahrál ve vápně rukou kanonýr sešívaných Jan Kuchta, který se snažil zastavit míč, a rozhodčí neměl na výběr – pokutový kop a další červená karta.

iZdroj fotografie: FC Baník Ostrava

S penaltou si poradil domácí Ladislav Almási, ale ani stav 3:2 nevydržel do závěru střetnutí. V 87. minutě totiž dokázala Slavia i v devíti vyrovnat po ráně Tomáše Holeše a zdálo se, že oba soupeři se rozejdou smírně. V nastaveném čase však byl ve vápně faulován domácí Jaroslav Svozil a sudí nařídil pokutový kop pro domácí Baník. Druhou penaltu v utkání Ladislav Almási proměnit nedokázal a červenobílí tak vybojovali cenný bod.

Pár minut do konce, penalta, Slavie oslabená. Samozřejmě, že to bereme, ale to, co jsme dneska zahodili za příležitosti je neuvěřitelné až velmi hloupé,“ neskrýval po utkání zklamání trenér Baníku Ondřej Smetana. „Aby se tenhle tým posunul a zlepšil, tak z tohohle musíme vymačkat maximum, protože jinak budeme za pitomce, kteří tohle nezvládli. Měli jsme to zvládnout, nemůžu mít žádné alibistické kecy,“ uvedl pro kamery O2 TV Sport.

Byl to zápas, po kterém jsou oba týmy naštvané. Pro oba je to asi ve finále taková pachuť, pro nás z toho pohledu, že jsme odehráli skvělou první půli a zaslouženě vedli 2:0. Možná jsme mohli vést i více než o dvě branky, bohužel tam ale byly nějaké situace, které jsme nedohráli. Výkon byl skvělý, během šesti minut druhé půle jsme ale výkon svojí disciplínou otočili někam úplně jinam,“ neskrýval zklamání trenér červenobílých Jindřich Trpišovský.

Zdroj: SK Slavia Praha