Neměli jsme hrát, prohlásil kouč Dánska po kolapsu Eriksena

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kolaps dánského záložníka Christiana Eriksena poznamenal úvod světového šampionátu. Devětadvacetiletý hráč Interu Milán během první půle utkání proti Finsku zkolaboval a bojoval na trávníku o život. Odložené utkání bylo dohráno o několik hodin později, Eriksenův stav je v současné době stabilizovaný.

Myslím si, že to bylo špatné rozhodnutí nastoupit. Bylo to velmi těžké pro všechny hráče, netušili, jestli nepřišli o svého skvělého spoluhráče a přítele,“ prohlásil BBC po dohrávaném utkání dánský kouč Kasper Hjulmand, jehož svěřenci nečekaně podlehli Finsku 1:0 a prohráli tak poprvé od roku 1949. Zároveň poděkoval za všechny povzbudivé vzkazy jak Eriksenovi, tak jeho rodině a spoluhráčům.

iZdroj fotografie: Reuters
Zdroj fotografie: Reuters

„Zároveň jsem však opravdu hrdý na to, jak svět reagoval na tento incident. Často je to jen o penězích, ale včera jsme viděli o čem skutečně fotbal je – o soucitu a lásce,“ dodal. Právě Hjumland byl jedním z prvních, kdo po převezením do nemocnice s devětadvacetiletým záložníkem mluvil. „Byl znepokojen, co se dělo s námi a s jeho rodinou,“ přiznal.

Moc si toho nepamatoval a více se zajímal o to, jak se cítil tým. To ukazuje jeho velkou osobnost,“ doplňuje. „Je to sakra kvalitní hráč, ale také velký člověk. Byl by rád, kdyby mohl přijít zpátky na hřiště a hrát, protože nejlépe se cítí s nohou na míči. Bylo dobré vidět ho se usmívat,“ uvedl pro BBC. V současné době je podle informací dánského fotbalového svazu Eriksen při vědomí, komunikuje a jeho stav je stabilizovaný.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Čekají jej však další vyšetření. „Během dnešního rána jsme s Christianem mluvili a pozdravoval své spoluhráče. Jeho stav je stabilizovaný, ale je ho hospitalizován kvůli dalším vyšetřením,“ uvedl na svém Twitteru svaz, který Eriksenovým spoluhráčům zajistil možnou pomoc. „Hráčům a realizačnímu týmu jsme poskytli krizovou asistenci a nadále tu budou jeden pro druhého,“ stojí v prohlášení.

Zásah zdravotnického týmu chválil pro BBC i bývalý lékař anglické reprezentace Gary Lewin. „Lékařský tým jednal podle toho, čemu říkáme akční krizový plán. Každý tým a každý stadion na každém turnaji musí mít takový plán. Reakce zdravotnického týmu, který zasahoval, byla opravdu velmi rychlá a skutečně velmi efektivní. Vše, co mohu dodat je to, že odvedli úžasnou práci,“ prohlásil fyzioterapeut.

zdroje: goal.com, bbc.co.uk, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Videotest BMW M8 Coupe Competition: Přepychová sportovní bestie, která má zásadní vadu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
ASN4G jako atomová pěst Paříže: stealth hypersonická střela má uletět až 1 000 km rychlostí až Mach 8, je evropským průkopníkem
Události247.cz
Události247.cz
Putin dělá z Běloruska evropskou Severní Koreu, myslí si experti
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Archeologové objevili nový tunel, který má být údajně vstupem do podsvětí