Německým fotbalovým klubům hrozí insolvence

Nedávno jsme vás informovali o tom, že slovenský fotbalový klub MŠK Žilina vstoupil kvůli současné krizové situaci spojené s pandemií nového typu koronaviru do insolvence a o práci tak ze dne na den přišlo hned sedmnáct fotbalistů. Bohužel se zdá, že podobný scénář se bude brzy opakovat i v německém provedení.

Zdroj fotografie: broadcastnow.co.uk

Nedávno jsme vás informovali o tom, že slovenský fotbalový klub MŠK Žilina vstoupil kvůli současné krizové situaci spojené s pandemií nového typu koronaviru do insolvence a o práci tak ze dne na den přišlo hned sedmnáct fotbalistů. Bohužel se zdá, že podobný scénář se bude brzy opakovat i v německém provedení. Podle magazínu Kicker je až třináct klubů z první a druhé bundesligy ohroženo insolvencí, pokud v brzké době nedojde k rapidnímu zlepšení stavu a nezačne se znovu hrát. Odborníci se však ve většině případů shodují, že odstávka sportovních soutěží bude trvat ještě poměrně dlouhou dobu.

Řádění zákeřného viru si vybírá první oběti

Zdroj fotografie: bundesliga.com

Pandemie nového typu koronaviru způsobujícího nemoc COVID-19 neblaze zasáhla do našich životů a za oběť už si vyžádala skoro sedmdesát tisíc lidí. Sportovní soutěže po celé Evropě se kvůli vysokému riziku nákazy zastavily na dobu neurčitou a právě to si již začíná vybírat svou daň. Tradiční fotbalový klub ze Slovenska MŠK Žilina skončil před několika dny v insolvenci, protože kvůli absenci příjmů nezvládl dostát svým závazkům. Stejné riziko nyní hrozí celkem třinácti německým týmům, které působí v první a druhé bundeslize.

Většina bundesligových představitelů by si samozřejmě přála, aby se soutěže co nejdříve rozběhly. To však vzhledem k současnému stavu světa nepřipadá v úvahu. Německo sice nehlásí tak vysoký počet obětí jako například USA, Itálie nebo Španělsko, počet nakažených ovšem skokově roste a podle epidemiologů ještě epidemie v zemi nedosáhla svého vrcholu. Nikdo proto nedokáže říci, zda-li se dohraje ještě tento ročník, nebo se začne rovnou tím příštím. A kdo ví, jestli už na podzim bude situace vůbec pod kontrolou.

Pokud by došlo k nejčernějšímu scénáři a pandemie by se protáhla ještě na několik měsíců, krizi by pravděpodobně nepřežilo ještě více klubů, než kolik jsme v předchozích řádcích uvedli.

Týmy i nadále trénují, avšak v pozměněném režimu

Většina německých celků pořádá v časech nuceného volna pozměněné tréninky, při nichž nedochází k přímému kontaktu všech hlavních protagonistů. Podle slov českých hráčů v tamních službách se vždycky utvoří vícero skupinek, které si mezi sebou přihrávají v dostatečně velké vzdálenosti. Dále se pak samozřejmě cvičí technika, držení míče nebo nakopávání dlouhých balónů. Nic víc se ani s ohledem na situaci vlastně ani dělat nedá.