Německo dovedl k titulu mistrů světa. Trénovat Bayern? Nemám zájem, uvedl slavný kouč

Kdo v létě nahradí Thomase Tuchela na lavičce Bayernu? Mezi spekulovaná jména patřil i kouč, který 15 let vedl německou reprezentaci. Odmítl.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Reprezentaci Německa vedl Joachim Löw dlouhých 15 let, během kterých odkoučoval 198 zápasů s bilancí 125 výher, 39 remíz a 34 porážek. Hlavně ale v roce 2014 dovedl Němce k titulu mistrů světa. Od doby, kdy skončil u národního týmu již uběhly téměř 3 roky a čtyřiašedesátiletý Löw zatím nekývl na jiné trenérské angažmá. Nyní se jeho jméno objevilo mezi možnými nástupci Thomase Tuchela na lavičce Bayernu.

Löw v Bayernu? To nehrozí

Jenže Joachim Löw okamžitě vyslal jasný vzkaz. „Bayern o mě jako trenéra asi z různých důvodů nejeví zájem a já bych také neměl zájem,“ prohlásil Löw v rozhovoru pro Bild. Před tím, než v roce 2006 převzal německou reprezentaci, působil třeba ve Stuttgartu, Fenerbahce, Karlsruhe, Innsbrucku nebo v Austrii Vídeň. FC Tirol Innsbruck dovedl k rakouskému titulu a jako trenér vyhrál se Stuttgartem německý pohár.

Joachim Löw vedl 15 let německý národní tým. O trénování Bayernu nemá zájem.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Do trénování jakéhokoliv klubu v Německu se po angažmá u reprezentace Joachim Löw nehrne. „Vždycky jsem říkal, že jiná práce v Německu pro mě není,“ zmínil kouč, který s německým nároďákem kromě mistrovství světa vyhrál Konfederační pohár. Blízko byl i k ovládnutí mistrovství Evropy. V roce 2008 ovšem tým pod jeho vedením padl ve finále se Španělskem 0:1. A jak vidí budoucnost? S jasnou vizí se Joachim Löw soustředí na potenciální výzvy a zaměřuje se na mistrovství světa 2026. Trénování pro něj v současnosti není téma.

Kdo podle vás převezme v létě Bayern?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články