Nemají v podstatě žádnou slabinu, prohlásil Schick o Holanďanech. Depay zhodnotil hru českého týmu – SportyŽivě

Nemají v podstatě žádnou slabinu, prohlásil Schick o Holanďanech. Depay zhodnotil hru českého týmu

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Utkání, které rozhodne o možném konci či pokračování na turnaji. České reprezentanty čeká vstup do vyřazovací fáze evropského šampionátu. V maďarské Budapešti vyzvou Holandsko, které na EURU zatím neprohrálo a v základní skupině nastřílelo nejvíce branek na turnaji.
„Moc se na to těšíme. Vyprodaný stadion, osmifinále mistrovství Evropy, proti Nizozemsku… zase tolik dalších top zápasů na mezinárodní úrovni nenajdete. Myslím, že můžu hovořit za celé mužstvo, když řeknu, že se na to všichni těšíme,“ prohlásil na adresu dnešního soupeře zatím jediný střelec české reprezentace na turnaji Patrik Schick, který se trefil jak proti Skotsku, tak proti Chorvatsku.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zdroj fotografie: Depositphotos

Pětadvacetiletý útočník hájící barvy Bayeru Leverkusen však před sílou fotbalistů ze země tulipánů varuje. „Jsou vynikající na míči a dokážou velmi rychle přecházet z obrany do útoku. A samozřejmě jsou skvělí v situacích jeden na jednoho. Podle mě jsou mnohem lepší směrem dopředu než v obraně. Všichni jejich hráči hrají ve velkých klubech, nemají v podstatě žádnou slabinu,“ tuší.

Je to jen na nás a na naší odvaze směrem dopředu. Pokud budeme dostatečně odvážní, tak si myslím, že se nám bude hrát proti Nizozemsku lépe než proti Anglii,“ pokračuje „Jestli bude stadion plný, jak se očekává, tak to bude krásné. Hrát bez fanoušků je opravdu špatné. Přijedou nás podpořit i kamarádi, rodina nebo příbuzní. Všichni se budeme chtít ukázat v tom nejlepším světle i před nimi, aby na nás mohli být hrdí,“ zakončil Schick.

iMemphis Depay. zdroj fotografie: Depositphotos

Opatrností nešetřila ani největší ofenzivní hvězda Nizozemska Memphis Depay, který zhodnotil dosavadní působení Česka na turnaji. „Vím, že jsou velmi intenzivní. Dlouho jsem proti nim nehrál, myslím si, že naposledy před šesti lety, ale mohu říct, že proti nim nikdy nebylo snadné hrát, takže víme, že to bude těžké. Pokud chceme vyhrát, musíme do toho dát celých sto procent, protože to určitě nebude snadné,“ prohlásil.

Nizozemská média pasovala právě svůj národní tým do role jednoho z favoritů turnaje, podle Depaye je ale nutné nejprve se koncentrovat na utkání proti českému výběru.

Je logické, že lidé říkají, že by to mohl být náš rok, když naše výsledky na turnaji zatím byly dobré. Pořád však zdůrazňuji, že musíme brát každý zápas sám o sobě. Samozřejmě máme velké sny a to je v pořádku. Přesto je důležité se vždy soustředit jen a pouze na další zápas. Tak jsme to dělali ve skupinové fázi a budeme v tom pokračovat i nyní. Nic se pro nás nemění,“ uvedl.

Utkání začíná v 18:00 a přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.

zdroj: uefa.com, euro2020.com, FAČR, transfermarkt.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 313 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace