Nemá smysl mít hráče, který napůl přemýšlí působením ve Slavii, přiznal generální ředitel Mladé Boleslavi Trunda

Mladoboleslavský fotbalový stánek opustila v zimě hned dvojice výrazných talentů. Do pražské Slavie zamířil jak devatenáctiletý útočník Daniel Fila, tak jednadvacetiletý bek David Jurásek. O jejich odchodech nyní otevřeně promluvil generální ředitel klubu David Trunda.

i Zdroj fotografie: FK Mladá Boleslav
                   

Oba patřili mezi největší talenty mladoboleslavského kádru, nyní oba zamířili do Edenu. Odchod mladého útočníka Daniela Fily ani obránce Davida Juráska však podle generálního ředitele klubu Davida Trundy nebyl nahodilou záležitostí. „Cílem je udržet tým v podobě, v jaké je bez velkých zásahů. Dva velké únorové přestupy Juráska a Fily do Slavie nejsou nahodilé, spadají do systému klubové strategie,“ přiznal pro klubový web.

Podle Trundy vedení a sportovní úsek klubu intenzivně debatoval o odchodu jak s koučem, tak s oběma hráči. „Je pro nás důležité vnímat, jak přemýšlí hráč, kterého osloví Slavia, což on považuje za čest a osobní motivaci. Dva měsíce jsme s nimi mluvili a zjišťovali jejich pocity,“ dodává s tím, že ještě okolo přelomu roku to vypadalo na setrvání obou hráčů v Mladé Boleslavi i pro zbytek aktuálního ročníku.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

V následujících dnech se toho v hlavách hráčů událo tolik, že jsme nakonec dospěli ke společnému rozhodnutí uvolnit je do Slavie už nyní, aby se jejich kariéry rozvíjely podle jejich tužeb a přání,“ doplňuje. „Zvažování tohoto transferu bylo ze všech stran opravdu precizní, přemýšleli jsme dlouho, aby se uskutečnil ku prospěchu hráčů i sportovního rozvoje všech zainteresovaných subjektů,“ pokračuje.

Když mladému hráči zavolá Trpišovský, ovlivní jej to

Podle Trundy nešlo ani tak o finanční stránku věci, jako o herní koncepci. „Nejednalo se o finančních částkách, ale o typech hráčů a vlivu jejich přestupů na sportovní rozvoj obou klubů. Nemá smysl mít v klubu hráče, který půlkou hlavy přemýšlí nad možností hrát za Slavii. Když mladému hráči zavolá trenér Trpišovský, že o něho má zájem, tak jeho myšlení pochopitelně ovlivní,“ míní.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Částka samotného přestupu obou hráčů nebyla oficiálně zveřejněna, spekuluje se však o zhruba 50 milionech korun. „Je důležité říct, že přestupové částky za oba hráče nebyly vyplacené jednorázově, ale budou do klubu přicházet v průběhu příštích dvou let,“ dodává Trunda s tím, že peníze budou investovány do rozvoje celého klubu. Zhruba 70% z částky by pak mělo putovat na rozvoj mladoboleslavské mládežnické akademie.

Částka navíc pomůže podle Trundy zároveň vyrovnat finanční propad, který Mladá Boleslav zažila vinou koronavirových omezení a snížením podpory řady obchodních partnerů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Na český trh míří další čínský gigant. Majitel Volva nabízí bezkonkurenční cenu, nízkou spotřebu a bohatou výbavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: nic jí neodolá aneb Jak ukrajinská puška „krájí“ pancíř ruských obrněných vozidel jako nůž máslo. Zásah cíle je rychlý a ničivý
Události247.cz
Události247.cz
Zákony mluví jasně: Řidičům hrozí pokuta i za jedno zatroubení během jízdy
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Milovníci kávy se mohou radovat: Má mnoho překvapivých pozitiv na lidské zdraví, důležité je však dávkování