Někteří hráči podali slabší výkon, přiznal kouč Slavie. Proč musel předčasně střídat Sor?

Pražská Slavia postupuje do další fáze ligového poháru. Sešívaní se však proti pražské Dukle na vítězství nadřeli a diváci museli na gól čekat déle než hodinu. V čem byl podle člena trenérského štábu Jaroslava Köstla problém?

i Zdroj fotografie: SK Slavia Praha
                   

První půli vévodila domácí Dukla, která byla aktivnější a vytvořila si také první šanci. Rána Quadri Adebaya Adedirana z 12. minuty však mezi tři tyče nezamířila. Sešívaní se probudili až po půlhodině hry, ale střelu Mosese Usora dokázali domácí vytěsnit. Po nevýrazném výkonu v první půli se trenérský štáb Slavie odhodlal hned ke třem střídáním a nasazení Stanislava Tecla, Tarase Kačaraby a Jakuba Hromady se ukázalo jako úspěšné.

Červenobílí zvýšili aktivitu a odměnou jim byla úvodní branka. V 64. minutě se prosadil přízemní ranou Ewerton. O deset minut později se prezentoval dělovkou Lukáš Masopust a pojistil hostům vedení. Dukla se postupové naděje nevzdávala, ale na její srdnatý výkon dokázali sešívaní reagovat. V nastavení druhé půle se prosadil z protiútoku Peter Olayinka, o minutu později navíc zaváhání domácího brankáře využil Stanislav Tecl.

iZdroj fotografie: SK Slavia Praha

Slavia tak nedopustila drama a z Julisky si odváží jasný postup. „Jsme rádi, že jsme zápas výsledkově i podle skóre zvládli. Se soupeřem z jiné soutěže je to vždycky těžké. Měli jsme z toho respekt, zlepšeným výkonem ve druhé půli jsme to naštěstí zvládli,“ dodal na tiskové konferenci člen trenérského štábu Jaroslav Köstl podle něhož je výsledek pro soupeře krutý. „Hráli velmi dobře a zodpovědně nahoru,“ chválil soupeře, a naopak kritizoval výkon svých svěřenců.

Köstl: Skvělý zápas pro Koláře

Špatně jsme se rozhodovali, někteří hráči podali slabší výkon, proto byl zápas relativně dlouho otevřený,“ dodal s tím, že pod vítězství se podepsal tučným písmem také brankář Ondřej Kolář, který vychytal několik vyložených šancí Dukly. „Opět odchytal skvělý zápas a udržel nás ve hře. Naštěstí jsme udrželi nulu, což nám dalo prostor k poločasovým změnám. Ve druhém poločase to už i v tomhle ohledu bylo podstatně lepší,“ pokračuje.

Po poločasové pauze už se na hřišti neobjevil ani nigerijský křídelník Yira Sor, který podle Köstla stále nepodává optimální výkony. „Není úplně doléčený. Není to nic, co by ho nepustilo do zápasů, každý ale asi vidí, že to není ono. Kádr máme v takovém stavu, že jsme rádi, že může do zápasů chodit alespoň na nějakou část. Na Dukle jsme ho chtěli zkusit od začátku, ne úplně to ale nevyšlo,“ zakončil s tím, že visí otazníky nad jeho využitím v nedělním derby proti pražské Spartě.

Dokáže Slavia zvítězit v derby proti Spartě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování