Někde se už hraje, ale v Premier League teprve začínají trénovat

Premier League je zase o krok blíže k obnově sezony. Zatímco v jiných zemích se již plnohodnotně hraje, nebo je start sezony na spadnutí, v Anglii bylo teprve teď povoleno trénování fotbalistů.

Zdroj fotografie: highpresssoccer.com

Zatímco například Bundesliga už se plnohodnotně hraje, naše první fotbalová liga má začít doslova za pár dní, tak v Anglii si ještě s rozvolňováním opatření dávají na čas. Až nyní bylo povoleno, že se Premier League může postupně vracet k normálu. A když uvádíme postupně, máme na mysli, že skutečně velmi zvolna. Zatím byl povolen jenom trénink.

Trénování v malých skupinách

Kluby z anglické Premier League se mohou vrátit k tréninku, na čemž se společně dohodli a což si také odsouhlasili. Ještě však nepůjde o plnohodnotné tréninky, jelikož zatím je třeba počítat s tím, že budou moci trénovat jenom v menších skupinách. Zároveň je třeba stále dbát na celou řadu nutných bezpečnostních opatření. Mezi ty se řadí fakt, že maximálně bude moci trénovat jenom pět hráčů.

Zdroj fotografie: rock-cafe.info

Trénink s řadou pravidel

Zatímco u nás si tímto druhem tréninku kluby a hráči již prošli, v Premier League jsou teprve u něho. Jde o trénink s nutností dodržet řadu bezpečnostních pravidel. Mezi ty se řadí jak to, že se může trénovat jenom v menších skupinkách, tak se mezi ně řadí také to, že kontakt během tréninku není dovolen a je třeba mít od ostatních stále bezpečnou vzdálenost.

Liga se má obnovit

Premier League by se podle posledních informací z Anglie měla obnovit. Termín je stanoven na 1. června, což už odhlasovala také vláda, která obnovení fotbalové sezony prestižní ligy obnovila. Nemusíme připomínat, že se bude hrát za zvýšené bezpečnosti, což mimo jiné znamená, že diváci budou mít na stadiony vstup zakázán. Premier League se tak zařadí například k již hrané Bundeslize nebo k naší nejvyšší fotbalové lize, která by měla odstartovat v sobotu.

Zdroj fotografie: premierleague.com

Jsou ale i země, kde už se s obnovením přerušené ligy nepočítá. Příkladem je třeba Skotsko, Francie, Nizozemsko nebo také Belgie. Pokud nedojde k žádným problémům, k prvnímu červnu začne i Premier League, která byla zastavena dne 13. března v době, kdy se hrálo 29. kolo ligy. V té je aktuálně na prvním místě Liverpool s poměrně slušným náskokem 25 bodů. V následujících 9 kolech potřebuje svůj náskok udržet a titul je jeho.