Nejvtipnější momenty Jürgena Kloppa: Rapování i hledání prstenu v přímém přenosu, zranění při oslavě a další perličky

S Jürgenem Kloppem se fanoušci nenudí. Totéž platí i pro novináře, kteří často naráží na různé vtípky. Které můžete sledovat pořád dokola?

i Zdroj fotografie: Liverpool FC
                   

Jürgen Klopp v pátek šokoval svět prohlášením, že na konci aktuální sezony opustí Liverpool. Během devítiletého působení na Anfieldu, v éře plné úspěchů se Klopp pevně zapsal do srdcí fanoušků Reds pro svůj kreativní styl řízení, pravidelným získáváním trofejí a také svérázným smyslem pro humor. Připomeňme si některé z jeho nejzábavnějších momentů.

Zpívejte, když vyhráváte 

Liverpool pošesté ovládl Ligu mistrů. Po slavnostním zvednutí trofeje byl Klopp v dobré náladě a měl chuť slavit. Naprosto uvolněný trenér bral mediální povinnosti po závěrečném hvizdu s nadhledem a rozhodl se odhalit ve vysílání hudební talent. Pojďme mluvit o šesti, baby. Pojďme mluvit o tobě a o mně,“ zabručel Klopp a přerušil rozhovor k novinářově radosti. „Promluvme si o všech dobrých věcech, i o těch špatných, které mohou být. Pojďme mluvit o šesti. To je nová píseň,“ řekl s úsměvem do kamery.

Derby na Merseyside pokaždé přináší zvýšené emoce, v roce 2016 ale Klopp nedokázal skrýt svůj smích, když ho rozesmála slabounká střela jednoho z jeho vlastních hráčů. Lucas Leiva vypálil z 22 metrů a rozhodl se hledat slávu navzdory tomu, že není žádný střelec. Když míč pomalu minul branku, místo aby se hráč dočkal soucitu od svého manažera, přišla úplně jiné reakce. Klopp se hlasitě smál, kroutil se a otáčel se na svém sedadle. Sotva počínání, které by Lucas chtěl.  

Ztraceno v překladu 

Pozornost se měla listopadu 2018 soustředit na nadcházející zápas Ligy mistrů Liverpoolu s PSG. Na předzápasové tiskové konferenci se Klopp zaměřil na hlas překladatelky. To je mimochodem velmi erotický hlas překladatelky,“ poznamenal trenér Reds překvapeně poté, co slyšel otázku. „Páni. Znovu prosím,‘ dodal se smíchem. 

Krátká odbočka však nebyla zdaleka jediným případem, kdy se Klopp vyjádřil k angličtině. Po působivém comebacku proti Barceloně v druhém semifinálovém zápase v květnu 2019 byl Klopp příliš ohromen, než aby se držel zdvořilosti. „Je 10:10,“ řekl trenér a podíval se na hodinky. Většina dětí je pravděpodobně v posteli, ale tihle chlapci jsou z**raní mentální obři, je to neuvěřitelné,“ řekl a dodal, ať je klidně pokutován. „Nejsem domorodec, takže nemám lepší slova,“ zmínil ještě na závěr.

Další pozoruhodný incident přišel, když si Klopp spletl termín „mozková mlha“ (brain fog) s dalším slovem začínajícím na F, i když s písmenem navíc. Mým uším to zní úplně stejně,“ pokrčil Klopp rameny do místnosti plné smějících se reportérů.  

Chce to lepší trénink 

Loňský souboj Liverpoolu s Tottenhamem neměl nouzi o drama. Hosté už slavili bod, když 93. minutě vyrovnal na 3:3 Richarlison. Jenže Reds o chvíli později šli znovu do vedení. Anfield explodoval, ale jen málokdo byl tak vzrušený jako Klopp za postranní čářou. Po pozdním zásahu Dioga Joty Klopp sprintoval ke čtvrtému rozhodčímu, jen aby si poranil podkolenní šlachu. Klopp musel odkulhat zpět na lavičku a navíc ještě  dostal žlutou kartu.   

Oslavy jsou na Anfieldu obvykle bujaré. Po lednovém domácím vítězství nad Newcastlem nešlo o nic neobvyklého. Když ale kamera Sky Sports zabrala Kloppa, jak se náhle zastavil, aby sklopil oči k samotnému hřišti…  „Zase si zatáhl podkolenní šlachu,“ divil se Jamie Carragher, když sledoval, jak kouč Reds couval ve svých stopách, než ukázal na stewarda. Carragher usoudil, že mohl upustit snubní prsten a suše dodal: „manželka bude šťastná.“ Po chvilce ovšem Klopp zvedl svůj prsten z trávníku a políbil ho k radosti komentátorů i diváků.

Kdo by měl nahradit Kloppa v Liverpoolu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články