Nejvíce z fotbalistů vydělává Messi. Za ním je Ronaldo a Neymar

                   

Je až s podivem, kolik mohou dostávat sportovci za své výkony. Nedávno jsme vás informovali o tom, kdo jsou nejlépe vydělávající sportovci na světě, napříč všemi sporty. A výběr to byl celkem rozmanitý, jelikož zde nechyběli zástupci motorismu, basketbalisté, v žebříčku byli ale i boxeři, stejně jako golfisté. A zapomínat nelze ani na fotbalisty. Právě na ně se zaměříme nyní a podíváme se společně na to, jací fotbalisté aktuálně vydělávají nejvíce. Jména asi tolik nepřekvapí, ale částky, které berou rozhodně ano.

iZdroj fotografie: azertag.az

První trojice nejlépe placených fotbalistů

Začneme hned první trojicí, která bere nejvíce peněz. Z částek, na které si tito hráči přijdou, může některým dokonce i přecházet zrak. Na prvním místě je Lionel Messi hrající v klubu FC Barcelona. Zde má podepsanou smlouvu, v souvislosti se kterou by měl pobírat asi 8,5 milionu euro za měsíc. Za rok by si měl tento špičkový hráč přijít celkově na částku asi 40 milionů euro.

Na druhém místě je další známý a také kvalitní fotbalista, konkrétně Cristiano Ronaldo, který v danou chvíli hájí barvy Juventusu. A ten za jeho služby rozhodně neplatí málo. Pokud jde o jeho měsíční odměnu, tak se pohybuje na částce 4,5 milionu euro. Celková roční odměna tohoto hráče by měla být kolem 31 milionů euro. Na Messiho mu sice celkem dost chybí, ale i tak je to solidní plat.

A kdo se nachází na místě třetím? Je to Neymar Jr, který hraje za PSG neboli Paris Saint-Germain. Ani tento francouzský klub neplatí tomuto slavnému a také klíčovému hráči nijak malé peníze. Týdně si přijde podle všeho na milion, což znamená, že může počítat se 4 miliony měsíčně. Ročně by jeho plat měl činit necelých 37 milionů korun.

iZdroj fotografie: sporter.md

Kdo uzavírá první pětku?

Tato trojice nejlépe placených fotbalistů byla ze strany mnohých očekávaná. Jak jsou na tom ostatní hráči a o kom můžeme říci, že se řadí do pětice nejlépe vydělávajících hráčů? Na místě čtvrtém se nachází Antoine Griezmann hrající za španělský klub FC Bracelona. S ním má podepsanou smlouvu na měsíční odměnu 3 miliony a roční příjem zhruba 21 milionů euro. Velmi podobně je na tom i jeho spoluhráč z FC Barcelona, fotbalista Luis Suarez, který si měsíčně také přijde na tři miliony, a jeho roční odměna je zhruba o milion euro méně.

I ti v první desítce si přijdou na pěkné peníze

Pokračujme na našem výčtu dále a podívejme se na dalších 5 fotbalistů, se kterými uzavřeme desítku nejlépe placených hráčů fotbalu na světě. Na místě šestém je Gareth Bale hrající za Real Madrid, kde má smlouvu na 1,6 milionu měsíčně a zhruba 15 milionů euro ročně. Na místě sedmém se nachází jeho spoluhráč z Realu Madrid, Eden Hazard, který má smlouvu v podstatě totožnou, jelikož si zde přijde měsíčně i celkově ročně na stejné peníze.

iZdroj fotografie: metaratings.ru

Na místě  osmém se nachází Kylian Mbappe hrající za francouzský Paris Saint-Germain. Zde mu smlouva umožní pobírat plat ve výši 1,5 milionu měsíčně a dostat se na celkovou roční odměnu ve výši 17,5 milionu euro. Na místě devátém je Paul Pogba, který hraje za Manchester United, kde má smlouvu na necelé dva miliony měsíčně a na celkový roční příjem asi 17,5 milionu korin. A celkovou desítku nejlepších uzavírá David De Gea z klubu Manchester United, u kterého má smlouvu na měsíční výplatu 1,76 milionu a na roční příjem zhruba 12 milionů.

Hráči mohou mít i peníze navíc

Na co bychom neměli zapomínat, to je fakt spojený s tím, že tyto pro většinu z nás astronomické částky jsou odměnami, které plynou ze smluv se samotným klubem. Tedy v podstatě z pracovní smlouvy. Jsou tu ale i další příjmy, které mohou rozpočet konkrétního hráče zajímavě navýšit. Jedná se hlavně o příjmy z různých reklam a od sponzorů, které se rozhodně nepohybují v nijak malých výších. Naopak.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články