Nejtěžší přestupové jednání? Sportovní ředitel Slavie Bílek přiznal, jaký transfer byl pro něj nejsložitějším

Pražská Slavia má za sebou v posledních letech řadu přestupů, ale i složitých jednání. Sportovní ředitel klubu Jiří Bílek přiznal, jaké pro něj bylo nejtěžší přestupové jednání.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Hned trojice hráčů měla v jeden okamžik změnit svá aktuální působiště. Sportovní ředitel pražské Slavie Jiří Bílek přiznal, že právě letošní přesuny Tomáše Malínského a Jaroslava Zeleného do Jablonce výměnou za slovenského útočníka Ivana Schranze byly jednou z nejnáročnějších výzev jeho kariéry. „Šlo tam o směnu o dvou našich hráčů, což bylo složité vykomunikovat,“ přiznal pro AREA114.

Pořád jednáte se třemi hráči, třemi agenty a na konci musíte ještě přemluvit Miroslava Peltu z Jablonce. Bylo to opravdu náročné jednání tak, aby byly všechny strany spokojené,“ dodal s tím, že je s konečným výsledkem spokojený. „Nakonec si ale myslím, že to byl dobrý obchod. Směnili jsme dva hráče, kteří jsou dobří, ale nebyli úplně vhodní za hráče, který je slovenský reprezentant a ukázalo se, že vhodně zapadnul do našeho systému,“ prohlásil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

To tehdy bylo velmi náročné a dlouhé jednání a jsem rád, že to takhle dopadlo,“ doplňuje. Pro kouče sešívaných Jindřicha Trpišovského bylo naopak nejtěžší nejprve nepovedené jednání o příchodu dánského obránce Alexandra Baha ze SönderjyskE. „Pro mě tehdy bylo velké zklamání, že nepřišel, protože už tehdy byl na letišti v Dánsku sbalený a připravený odletět za námi. Bohužel se to na poslední chvíli nepovedlo,“ přiznal.

Jsem šťastný, že Baha jsme získali, těší Trpišovského

Přesto spousta lidí v čele s Jiřím Bílkem zapracovala a jsem rád, že se to zpětně povedlo. Když dneska vidíme, jak Alex hraje a jak se posouvá… kde byl výkonnostně před dvěma lety v SönderjyskE, kde je dnes a jaká je moje přestává kde bude za rok, tak by šlo o velkou ztrátu,“ míní. „Jsem moc šťastný, že se to povedlo a ukazuje to, že je lepší držet určitý směr a udělat pro něj maximum než odbočovat někam jinam,“ dodává.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Úvodní neúspěch však podle Bílka dal vyniknout jinému výraznému křídelnímu hráči. „Všechno zlé je pro něco dobré, protože tím, že se nám to nepodařilo na první pokus tak dostal šanci Abdallah Sima. A Sima vyletěl, takže je hrozně těžké říct, kde je ten správný čas pro příchod hráče,“ zakončil osmatřicetiletý Bílek, který je sportovním ředitelem klubu od loňského léta.

Zdroj: SK Slavia Praha

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články