Nejsme v úplně nejlepším období, zní ze Slavie před Olomoucí. Jak to vypadá s návraty zraněných?

Fotbalisté pražské Slavie mají šanci přerušit svou výsledkovou krizi. Sešívaní z posledních pěti utkáních zvítězili jen jednou, neúspěšnou sérii se pokusí zlomit proti tápající Sigmě Olomouc.

i Zdroj fotografie: Reuters
                   

Nejprve porážka proti Feyenoordu, poté prohra na Letné, ztráta v izraelské Haifě a remíza v Českých Budějovicích. Výsledková krize pražské Slavie pokračuje, přesto asistent kouče Jindřicha Trpišovského Jaroslav Köstl věří, že negativní trend se podaří červenobílým zlomit. „Teď nejsme úplně v nejlepším období, které jsme tady měli, ale jsme rádi, že můžete hrát takhle zápasy za sebou,“ přiznal pro klubový web.

Hned ve středu můžeme hodně z toho odčinit a doufáme, že nám k tomu pomůžou i fanoušci, kteří jsou skvělí každý zápas, i v Budějovicích byli úžasní. Věřím, že z větší části zaplní stadion, protože nás čeká těžký soupeř a těžký zápas. Doufám, že výsledkem potěšíme fanoušky,“ dodává Köstl, který zároveň varuje před sílou soupeře. Hanáci sice z posledních sedmi ligových utkáních zvítězili pouze jednou, přesto mohou být pro současnou Slavii hrozbou.

iZdroj fotografie: Reuters

Na začátku soutěže měla Olomouc velmi dobrou ofenzivu, trošku horší byli do defenzivy, takže v těch zápasech padalo hodně gólů,“ uvedl na adresu soupeře pro klubový web Köstl. „Poslední dobou se jim to trošku ustálilo. Pohybují se v horní polovině tabulky. Dbají hodně na defenzivu a trošku utlumili ofenzivu. Budeme se snažit využít skulinek, které tam budou a snažit se zvítězit,“ doufá jednatřicetiletý asistent kouče.

Návrat Ševčíka a Masopusta

Trenérský štáb červenobílých se navíc bude moci spolehnout i na navrátilce do sestavy Lukáše Masopusta a Petra Ševčíka. „Jsme šťastní, že se vrátili. Můžeme do toho počítat i Kubu Hromadu, který s námi taky nebyl v Izraeli. Ti hráči se ale zapojili v podstatě až na předzápasový sobotní trénink, takže pak je pro ně to naskakování trochu složitější,“ míní s tím, že návrat dalších zraněných z obsáhlé marodky je v nedohlednu.

Ale bohužel nám vypadli jiní hráči a z těch dlouhodobě chybějících není šance, aby někdo v tom zápase naskočil, takže ti bohužel nebudou,“ zakončil. Utkání mezi olomouckou Sigmou a pražskou Slavií startuje v Edenu od 19:00 a přímým přenosem jej vysílá stanice O2 TV Sport.

Zdroj: SK Slavia Praha, Transfermarkt

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní