Nejsem spokojený se svou hrou. Přístup k fotbalu v Česku je jiný, přiznává po půlroce v Rusku Nikolaj Komličenko

                   

Stal se devátým nejlepším střelcem české nejvyšší soutěže přesto, že od ledna působí v domovském Rusku. Pětadvacetiletý střelec Nikolaj Komličenko zanechal v dresu Mladé Boleslavi výraznou stopu, v Dynamu Moskva to však tak slavné není. Ruský kanonýr v jedenácti utkáních u svého nového zaměstnavatele zaznamenal tři branky a se svými výkony sám spokojen není. „Nejsem spokojený se svou hrou. Dosud jsem neukázal, co umím,“ řekl pro ruský deník Championat.

„Pokud těch šest měsíců bylo adaptací, musím v příštím ročníku udělat krok v před a ukázat se naplno,“ uvedl. „První tři, čtyři týmy v tabulce mají svou hru. Zbytek sází na defenzivu,“ nastínil situaci v ruské Premier lize, které letos vévodil Zenit Petrohrad. S Dynamem přesto ubojoval šesté místo, zajišťující kvalifikaci o Evropskou ligu.

i(zdroj: fcdynamo.ru)

V rozhovoru zmínil, že své spoluhráče z Mladé Boleslavi stále sleduje. „Ano, viděl jsem zápasy, sledoval jsem Alexe (Alexeje Tataeva pozn. red.),“ přiznává. „V Mladé Boleslavi se dobře ukazuje, je jeden z vůdců a slyšel jsem o něm jen dobré věci. Má to beze mne těžké, ale naučil jsem ho všechno, co jsem věděl,“ pokračuje Komličenko. „Ukázal jsem mu místa, restaurace, trasy. Naučil jsem ho jak se chovat v šatně. Je to správný chlap, okamžitě se začlěnil do týmu,“ dodává.

Komličenko nezapomněl ani na češtinu. „Ano, občas si píšu s klukama na Instagramu. Blahopřál jsem Laco Takácsovi, který se přesunul do Slavie, k titulu. Jazyk jsem ještě nezapomenul,“ uvedl.

Podle Alexe Krále je ruská liga těžší

Několik slov prohodil i s českým reprezentantem Alexem Králem, který působí v konkurenčním Spartaku Moskva. „Po zápase jsme mluvili česky. Zeptal se jak se mám a bavili jsme se o Rusku a ruské lize,“ řekl. „Řekl mi, že je to silná soutěž. Těžší než v Česku. Zmínil, že je tady tolik silných hráčů, že je nutné vždy předvádět to nejlepší a rychle přemýšlet,“ dodává Komličenko.

i(zdroj: fcdynamo.ru)

Podle ruského ostrostřelce panuje v tuzemském fotbale jiný přístup než v ruské soutěži. „Ano, existuje tam odlišný postoj k fotbalu, pokud jde o hru. Vidíte sami, dostal jsem se do národního týmu,“ zmiňuje útočník, který si svými góly v Mladé Boleslavi vysloužil až pozvánku do reprezentace.

Na svůj rekordní loňský ročník, kdy zaznamenal v 32 utkáních 29 branek však nehledí. „Nemluvím o tom a nevzpomínám. Když se přesunete do silnější ligy, musíte prokázat, že korespondujete s tamní soutěží, že není náhodou, že jste tady,“ dodal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články