Nejrychlější červená karta v historii fotbalu. Myslel jsem, že si dělá legraci, přiznává po letech útočník

(zdroj fotografie: Globe Media/Reuters)

Červená karta po pouhých dvou sekundách na hřišti. Dvacet let po jednom z nejbizarnějších momentů v historii světového fotbalu stále nevěří Lee Todd tomu, co se stalo. „Myslel jsem si, že rozhodčí si dělá legraci, ale ne. Byl absolutně neoblomný. Byl jsem na hřišti pár sekud a stále jsem z toho překvapený,“ komentuje bývalý útočník.

Přesně na den před dvaceti lety, při lokálním derby celků z nižší anglické soutěže mezi Cross Farm Park Celtic a Taunton East Reach Wanderers padla nejrychlější červená karta v historii fotbalu. „Děláte si ze mně srandu?“ zuřil tehdy Todd, který odehrál pouhé dvě sekundy, a nutno podotknout, že to byla reakce oprávněná.

(zdroj fotografie: Pixabay)

Jen několik momentů před úvodním hvizdem rozhodčí Peter Kerle ještě upozorňoval  na problematiku vulgarit. „Pamatuju si, že před výkopem nám rozhodčí říkal něco o nadávání, jako to normálně dělal.

Pak šel kousek za mně a písknul, aby odstartoval utkání, kousek od mého ucha,“ vzpomíná Todd. „Sklonil jsem se a zamumlal „ku*va, rozhodčí, to bylo nahlas!“ a dál si pamatuju jen to, že jsem před sebou viděl tu červenou kartu,“ pokračuje.

Podle zápisu z utkání použil Kearle útočný a hrubý jazyk vůči rozhodčímu. „Říkal jsem mu, že mi málem pasknul ušní bubínek. Byl jsem frustrovaný a ptal jsem se ho jestl si vážně nedělal legraci. Řekl jen ‚ne, jsi venku, říkal jsem ti, že nemáš nadávat a tys to porušil,“ vzpomíná. „Vím, že před utkáním říkal, že nadávky jsou nepřípustné, ale já jsem si jen mumlal něco pro sebe,“ dodává.

(zdroj fotografie: Pixabay)

Tehdy dvaadvacetiletý forvard byl potrestán pokutou 27 liber (795 korun) a měsíčním zákazem. Takřka přes noc se stal Lee celebritou. „Další věc, co si pamatuju je to, že jsem byl snad ve všech novinách. Sky Sports dělali reportáž, kde napodobovali můj zákrok,“ směje se. I po letech mu však mezi známými zůstává přídomek ‚ten, který dostal červenou po dvou sekundách‘. „Všichni si myslí, že jsem byl poslán do sprch několikrát, ale tohle byla moje jediná červená karta v kariéře a zrovna takováhle,“ zakončuje.