Nejrychlejší červená karta v historii fotbalu: Myslel jsem, že si dělá legraci, přiznal hříšník

Vyloučení po pouhých dvou sekundách na hrací ploše. Před dvěma dekádami se udál jeden z nejbizarnějších momentů fotbalové historie. Co mu předcházelo?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zdálo se, že lokální derby celků z nižší anglické soutěže mezi týmy Cross Farm Park Celtic a Tauton East Reach Wanderers bude jen běžným fotbalovým zápasem. Přesto se utkání zapsalo tučným písmem do historie světového fotbalu. Padla v něm totiž vůbec nejrychlejší červená karta, jakou sportovní kroniky pamatují. Mladý útočník Lee Todd byl totiž vyloučen po pouhých dvou sekundách na hřišti.

Jak sám dnes již bývalý fotbalový útočník přiznává, šlo o vůbec nejzvláštnější situaci, jakou na hřišti zažil. „Myslel jsem si, že rozhodčí si dělá legraci, ale ne. Byl absolutně neoblomný. Byl jsem na hřišti pár sekund a dodnes jsem z toho překvapený,“ vzpomíná na celou situaci. Té však předcházelo upozornění hlavního sudího Petera Kerleho, který chtěl lokální derby od prvních minut uklidňovat. A proto ještě před úvodním hvizdem upozorňoval na problematiku vulgarit.

iZdroj fotografie: Creative Commons / Bruno Fahy / CC BY-SA 2.0

Vzpomínám si, že před výkonem nám rozhodčí říkal něco o nadávkách, tak, jako to obvykle dělával,“ doplňuje Todd s tím, že o několik vteřin později vyfasoval rudý kartónek. „Sudí šel kousek za mě a písknul, aby zahájil zápas. Jenže byl jen několik centimetrů ode mne a jeho písknutí bylo hrozně hlasité,“ vzpomíná a jedním dechem dodává, že po nepříjemném zvuku neváhal rozhodčího konfrontovat. „Řekl jsem mu, že to bylo ku*va nahlas. Pak si jen pamatuju, jak jsem před sebou viděl tu červenou kartu,“ uvedl.

Jen jsem si něco mumlal, brání se hříšník

Podle zápisu utkání použil Todd útočný a hrubý jazyk vůči rozhodčímu. Ten se však brání, podle něj šlo o přirozenou reakci. „Říkal jsem mu, že mi málem prasknul ušní bubínek. Byl jsem frustrovaný a ptal se, jestli si dělá legraci. Odpověděl mi, že před zápasem důrazně upozorňoval, že nemám nadávat. A já jsem to prý porušil,“ podotýká s tím, že mu celý incident stále i po letech přijde absurdní. „Vím, co říkal. Ale já si jen mumlal něco pro sebe,“ zakončuje s tím, že na úsměvný incident často vzpomíná. Je však zřejmé, že světový rekord v nejrychlejším získání červené karty jen těžko někdo překoná.

Mají hráči dostávat za nadávky červené karty?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články