Nejprve Olatunji padal, pak se proti Liberci podepsal pod dva góly. Útočník Sparty prozradil, co stojí za poločasovou proměnou

V první půli proti Liberci Victor Olatunji v několika slibných pozicích uklouzl. Do druhé nastoupil jako vyměněný. Skóroval i asistoval.

i Zdroj fotografie: AC Sparta Praha
                   

Proti Liberci sáhl trenér Sparty Brian Priske hned k osmi změnám v základní sestavě. Na hrotu nastoupil Victor Olatunji. Důrazný útočník má se Slovanem značné zkušenosti. Před letním příchodem na Letnou působil v jarní části minulé sezony právě pod Ještědem, kde v 18 ligových zápasech nastřílel 8 gólů. Ve Spartě zatím naskakuje převážně z lavičky a před tímto zápasem měl v rámci Fortuna ligy na kontě jen dva přesné zásahy.

Olatunji: Potřeboval jsem změnu

Během první půle se Victor Olatunji dostal do několika zajímavých pozic, jenže v nich podklouzl a branku nijak zvlášť neohrozil. Po změně stran jako by nastoupil úplně jiný člověk. Co se stalo? „V první půli jsme měli několik šancí, které jsem neproměnil kvůli špatnému obutí. Často jsem padal, a tak jsem potřeboval udělat změnu. Vzal jsem ji jiné kopačky a využil své příležitosti. Druhých pětačtyřicet minut pak bylo úplně o něčem jiném,“ řekl po utkání nigerijský útočník pro klubový web.

V prvním poločase Victor Olatunji několikrát uklouzl. Do druhé půle si vzal jiné. Výsledek? Gól a asistence.
iZdroj fotografie: AC Sparta Praha

Sparta do druhé půle vlétla jako uragán a během necelých čtyř minut dvakrát skórovala. V obou brankách měl prsty právě Olatunji. Nejprve asistoval u trefy Haraslína a v 49. minutě se zapsal mezi střelce. „V první řadě chci říct, že vítězství jde za celým týmem,“ podotkl. A jak zhodnotil výkon útočníka trenér? „Někdo mu asi musel říct, ať si po prvním poločase vymění boty. A ono to opravdu pomohlo. Odehrál fantastickou druhou půli, byl velmi produktivní. Zároveň musím říct, že se mu povedla i příprava a velmi tvrdě trénuje,“ poznamenal trenér Priske pro klubový web.

Měl by Olatunji dostávat ve Spartě více prostoru?

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články